Jeigu yra sveikatos mados – tai probiotikai šiuo metu yra ant bangos. Regis, visi į savo mitybą nori įtraukti kuo daugiau produktų, turinčių šių vertingų medžiagų, padedančių palaikyti sveiką virškinimo sistemą, stiprią imuninę sistemą. Paprastai manoma, kad probiotikų yra tik pieno produktuose, ypatingai jogurtuose, tačiau tai ne vieninteliai maisto produktai, kuriuose yra gerųjų bakterijų.

 

Kai kurių rūšių sūryje taip pat yra gerųjų bakterijų. Ne tik varškės sūryje, kuris ilgą laiką žinomas kaip geras probiotikų šaltinis, bet ir kietuosiuose sūriuose (čedare, gaudoje, parmezane). Kuo ilgiau sūris brandinamas, tuo daugiau jame gerųjų bakterijų.

 

Juodas šokoladas ne tik praturtina organizmą antioksidantais. Jame taip pat net iki keturių kartų daugiau probiotikų nei pieno produktuose.

 

Biologiškai aktyviomis medžiagomis praturtintoje kvietinėje duonoje yra laktobacilų. Gerosios bakterijos gaminasi duonos rauge.

 

Alyvuogės – ne tik skanus užkandis, bet ir gerųjų bakterijų šaltinis. Jose taip pat gausu kitų biologiškai aktyvių medžiagų: vitamino E, P, A, B grupės, C ir kitų.

 

Raugintos daržovės vandenyje su druska, išsaugo gerąsias bakterijas, tačiau jų nelieka marinuojant daržoves su actu. Vegetarai, nevartojantys pieno gaminių, tačiau norintys su maistu gauti pakankamai probiotikų, į mitybą turėtų įtraukti raugintus kopūstus ir agurkėlius.

 

Mėgstantys tradicinę japonų virtuvę dar labiau pradės vertinti miso sriubą, gaminamą iš specialaus sultinio ir fermentuotos sojų pupelių pastos. Kalbama, kad ši sriuba padėjo atgauti jėgas žmonėms, paveiktiems radiacijos. Fermentuotoje pastoje iš miežių, sojų ir ryžių ypatingai gausu probiotikų.