Daug žmonių klaidingai mano, kad gyvenimas turi būti sunkus; kad geri dalykai nutiks tik kažką paaukojus, kankinant save ir po ilgos kovos. Dauguma šiuolaikinių žmonių užaugo galvodami, kad – tai vienintelis kelias į sėkmę. Todėl jie dirba viršvalandžius, yra linkę persistengti, galvoti per daug. Daugelis bando išlysti iš savo komforto zonos ir, nepaisant nežmoniškai didelių pastangų, irtis link išsikelto tikslo. Tačiau ar tikrai reikia save „laužyti“ dėl 15 minučių šlovės?

 

gyvenimas

Šiuolaikinė kultūra akcentuoja prabangą ir nuolatinį užimtumą; skatina mus sunkiai dirbti ir prisiversti kopti karjeros kopėčiomis, kol atsitrenksime į stiklines lubas (visada yra viltis, kad ir jas pavyks pradaužti). Todėl nieko nuostabaus, kad stresas tapo nuolatiniu modernaus žmogaus palydovu. Dėl jo žmonės serga ligomis, kurios itin retai pasitaikydavo prieš 100 metų, kenčia nuo lėtinio nuovargio sindromo ir jaučiasi nelaimingi. Vis daugiau tokių nuo įtempto gyvenimo pavargusių žmonių pasirenka kitokį, lengvesnį kelią – plaukti pasroviui.

 

Kokia pirma mintis ateina į galvą, išgirdus, kad kažkas plaukia pasroviui? Greičiausiai ji persmelkta smerkimo – plaukia pasroviui tik tinginiai. Tačiau ar iš tikrųjų yra taip?

 

Lengvumas arba patogumas nėra tinginystės ir menkavertiškumo sinonimai. Vanduo dažniausiai pasirenka tekėti vaga, kurioje yra mažiausiai pasipriešinimo. Lengvumas yra nepelnytai nuvertinamas mūsų visuomenėje. Per daug žmonių stengiasi forsuoti gyvenimą. Jie tuokiasi per anksti, praleidžia metų metus kopdami karjeros kopėčiomis darbe, kurio net nemėgsta, laikosi dietų, kurios nesuteikia nė mažiausio malonumo, nes neva taip daryti reikia. Neverta tikėtis ilgalaikės laimės, jei progresas darbe, santykiuose, namie ar hobiuose skatinamas, pasitelkiant prievartą. Iš tikrųjų prievarta tik skatina pradėti nekęsti tai, ką darai. Taip ir kyla depresija, kai nebedžiugina net anksčiau mėgta veikla.

 

Nereikėtų gyventi nuolatos tik ir galvojant apie tai, ką turėtumėte padaryti. Pasistenkite labiau gyventi ir mėgauti dabartine gyvenimo akimirka. Gyventi lengvai ir atvira širdimi priimti intriguojančias, nors netikėtas galimybes, kurias gyvenimas yra jums paruošęs. Norėkite mažiau ir stebėkite, ką duoda gyvenimas. Iš tikrųjų pajuskite, kad gyvenimas tapo lengvesnis. Toks, tarsi plaukiant upe pasroviui.

 

Gyvenimas gali būti lengvas. Iš tikrųjų, toks jis ir turėtų būti. Tačiau, žinoma, reikia pasiruošti nenumatytiems gyvenimo atvejams, mokytis ir tobulėti. Gyvenime vis tiek svarbu turėti energijos, aistros ir atkaklumo. Reikia suprasti, kokiuose vandenyje gali tekti plaukioti ir nukreipti save tinkama kryptimi. Tačiau lengvumas nėra tas pats, kas tingumas. Reikia nebijoti leisti gyvenimo tėkmei nurodyti kryptį, kuria turite eiti. Eiti tuo keliu su mažiausiu pasipriešinimu – lengvai, laimingai ir su meile. Ramybės, lengvumo atradimas yra raktas į sėkmę ir laimę. Svarbiausia išlikti atviriems ir visa širdimi pajusti, kurlink gyvenimas jus kreipia.