Krūtys – tai ne tik grožio, bet ir moteriškumo simbolis. Krūtų didinimas implantais yra bene dažniausiai atliekama plastinės chirurgijos operacija. Apie ją daug kalbama tiek viešojoje erdvėje, tiek asmeniniame gyvenime, tad nenuostabu, kad ši tema netruko apaugti įvairiais mitais.

 

Mitas. Aplinkiniai nesunkiai pastebi, kad krūtys padidintos implantais.

Faktas. Jei implantai ir operacijos technika buvo parinkti atsižvelgus į pacientės anatomines ypatybes, krūtys dažniausiai atrodo labai natūraliai. Patyręs plastikos chirurgas visada patars, kaip pasiekti tokių rezultatų, kokių nori pacientė. Ne vienas eksperimentas, kurio metu respondentams buvo rodomi operuotų ir neoperuotų moterų biustai patvirtino, kad sėkmingai atlikta operacija užtikrina natūralią krūtų išvaizdą. Žinoma, kai įdedami neproporcingai dideli implantai, kalbėti apie natūralumą nėra prasmės.

 

Mitas. Moterys su krūtų implantais negali žindyti.

Faktas. Daugumai moterų krūtų implantai nėra kliūtis žindyti, nes implantai neturi jokios įtakos pieno gamybai. Implantai dedami po krūties liauka ar net raumeniu, todėl liaukos funkcijoms (pieno gamybai) nekenkia. Vis tik kartais pieno išskyrimas gali sutrikti, tačiau tai reti atvejai, kurių tikimybę galima dar sumažinti parinkus tinkamą operacijos techniką. Kai kurios moterys taip pat klaidingai mano, kad dėl krūtų implantų gali pablogėti pieno kokybė. Tai netiesa, nes implantai neturi sąlyčio su pienu, o pieno kokybė priklauso nuo moters bendros sveikatos būklės ir mitybos.

 

Mitas. Implantai sukelia krūties vėžį.

Faktas. Krūtų implantų saugumo tyrimai atliekami jau daugelį metų ir iki šiol nėra nustatyta, kad jie didintų krūties vėžio ar kitų ligų tikimybę. Šiuolaikiniai krūtų implantai skiriasi nuo tų, kurie buvo naudojami prieš kelis dešimtmečius. Dabartiniams implantams keliami labai aukšti kokybės ir saugumo reikalavimai, todėl prieš išleidžiant į rinką atliekami sudėtingi bandymai ir medicininiai tyrimai. Deja, pasitaiko atvejų, kai nesąžiningi gamintojai, masindami mažesne kaina, pateikia ir nekokybiškų ar nesaugių gaminių, tačiau plastikos chirurgas visada patars, kuriuo gamintoju galima pasitikėti.

 

Mitas. Implantus reikia keisti kas 5–10 metų.

Faktas. Prieš operaciją neįmanoma pasakyti, kiek laiko pacientė nešios krūtų implantus, tačiau jei reguliariai tikrinant krūtis pakitimų nenustatoma, implantų keisti tikrai nereikia. Nemažai moterų po vienintelės operacijos implantus sėkmingai nešioja visą gyvenimą. Apie 10 % moterų implantus vis tik reikia pakeisti per pirmus 10 metų. Žinoma, yra ir tokių, kurios prašo keisti implantus dėl to, kad jų nebetenkina esamas dydis.

 

Mitas. Krūtų didinimas implantais negali sukelti komplikacijų.

Faktas. Bendras komplikacijų dažnis po krūtų didinimo implantais nėra didelis, bet kaip ir kiekviena intervencija, krūtų didinimas implantais turi vienokią ar kitokią riziką. Viena nemaloniausių ir dažniausiai pasitaikančių nepageidaujamų reakcijų po krūtų didinimo – kieto dangalo apie implantą susiformavimas, kuris gali deformuoti krūtį ir sukelti nemalonių pojūčių. Ši komplikacija dažniausiai išgydoma pakartojus operaciją.

 

Mitas. Po krūtų didinimo implantais moteris privalo keisti savo fizinį aktyvumą.

Faktas. Krūtų implantai gaminami iš itin tvirtų medžiagų, todėl moterims, kurių krūtys buvo padidintos, nei įprastas, nei ekstremalus, nei kontaktinis sportas nėra draudžiamas. Fizinį aktyvumą reikia riboti tik tol, kol gyja pooperacinės žaizdos – tai gali trukti keletą savaičių.

 

Faktai ir įdomybės

  • Jei pacientė planuoja nėštumą, implantų nerekomenduojama dėti likus 6 mėn. iki pastojimo.
  • Anatominės formos implantai gali pasisukti iki 30 laipsnių, tačiau tai išoriškai nebus pastebima; implantų pasisukimo tikimybė – 1 %.
  • Moterų krūtys nėra vienodo dydžio ir dažniausiai kairė krūtinė būna didesnė už dešiniąją.
  • Naujosios Zelandijos universiteto atlikti tyrimai parodė, kad vyrai dėmesį pirmiausia atkreipia į moters krūtis.
  • Apatinio trikotažo gamintojo „Triumph“ atlikta apklausa parodė, kad britės turi didžiausias krūtis Europoje.
  • Didelės krūtys išgelbėjo izraelietę Libano antpuolio metu. Moteris prieš keletą metų buvo pasidariusi krūtų didinimo operaciją, todėl kai sprogusio sviedinio skeveldros pataikė į krūtinę, implantai ją apsaugojo nuo mirties.
  • Daugiau nei du milijonai JAV moterų turi krūtų implantus.
  • Didžiausios krūtinės savininkė 2009 m. pradžioje pateko į Gineso pasaulio rekordų knygą. Ji turi didžiausius pasaulyje implantus. Devynios operacijos ir daugiau nei 10 l silikono buvo panaudota jos krūtims patobulinti.
  • Didžiausių natūralių krūtų savininkė yra Norma Stitz, kuri dėl savo 178 cm biusto apimties pateko į Gineso rekordų knygą.