Lietuvoje orai keičiasi lyg moterų nuotaikos. Žiūrėk, vieną dieną pučia stiprus ir šaltas šiaurės vėjas, kitą – pradeda snigti ir smarkiai šalti, o galiausiai, lyg iš kibiro pasipila lietus. Į temperatūros pokyčius labai reaguoja plaukai. Skaitykite toliau, jei norite sužinoti, kai suvaldyti neklusnias garbanas, lietui lyjant ar pūgai siaučiant.

Vėjuotas, sausas oras

 

Kai pučia vėjas plaukai ne tik susivelia, bet ir pradeda skilinėti. Vėjo sušiauštų plaukų nebandykite iššukuoti pirštais – galiausiai, pažeisite plaukus labiau nei juos jau pažeidė vėjas. Kad plaukai neskilinėtų, juos reikia drėkinti, rašo naturallycurly.com.

Kai prasideda šalčiai, kartą per savaitę naudokite intensyviai drėkinančią plaukų kaukę. Kiekvieną kartą naudokite nenuplaunamą kondicionierių, tarytum užrakinantį drėgmę plaukuose. Vėjuotomis dienomis plaukus susiriškite ar susisekite, nešiokite galvos apdangalus. Šukuoseną sutvirtinkite stiprios fiksacijos plaukų laku, kuris neleis sruogoms susišiaušti.

 

Sniegas ir šaltis

 

Plaukams labiausiai kenkia ne šaltis, o temperatūrų skirtumas kambaryje ir lauke. Plaukai įsielektrina, kai grįžtate iš lauko į šiltus namus. Kai išeinate į lauką plaukų kutikulė pasišiaušia, o, kai įeinate į šiltą patalpą, plaukai tarsi sugeria visą drėgmę. Šiuo metu trinkite plaukus su šampūnu be glicerino. Kiekvieną savaitę naudokite stipriai drėkinančią plaukų kaukę. Formuodamos šukuoseną naudokite stiprios fiksacijos plaukų putas, kad nesielektrintų plaukai.

 

Lietingas, drėgnas oras

 

Drėgnu oru plaukai susigarbanoja ir pasišiaušia. Kaip ir vėjuotu oru bei sningant, šiuo metu reikia intensyviai drėkinti plaukus. Šiuo metų laiku nenaudokite plaukų drėkiklių. Plaukus trinkite šampūnu be sulfatų. Visada naudokite maitinantį šampūną ir kondicionierių. Į lauką eikite tik visiškai išdžiūvusiais plaukais. Plaukus trinkite vakare, nenaudokite džiovintuvo, iš ryto plaukus patepkite mažu lašeliu specialaus serumo nuo plaukų garbanojimosi.