Vieni mėgsta viską padaryti iš anksto, kiti laukia iki paskutinės minutės. Sunku spręsti, kurie iš jų elgiasi teisingiau, nes tai skirtingi psichologiniai metodai, kurie gali būti vieniems veiksmingi, o kitiems – ne. Atidėliojimas dažniausiai vertinamas kritiškai, bet jis turi ne tik daug trūkumų, bet ir daug privalumų. Kokių? Skaitykite toliau!

 

atideliojimas

Už:

 
  • Kai kuriems žmonėms yra naudinga jausti spaudimą, kai reikia padaryti didelį projektą. Kai kuriems, jei jie laukia iki paskutinės minutės, tai net suteikia motyvacijos. Darbas, jaučiant įtampą, šiems asmenims gali būti net labai sėkmingas! Be abejo, tai galioja tikrai ne kiekvienam.
 
  • Antras atidėliojimo privalumas yra tas, kad galbūt nėra būtina daryti darbo iki paskutinės minutės. Kai kuriems žmonėms nereikia darbus ir projektus baigti anksti, kad pasijaustų geriau, nes tai jau atlikta. Be to, kai kuriuos darbus tiesiog neįmanoma atlikti iš anksto. Juos reikia atlikti realiuoju laiku arba paskutinę minutę, kad iš tikrųjų būtų teisingi, tikslūs ir pateikti kokybiški naujausi duomenys.
 
  • Didžiausias atidėliojimo iki paskutinės minutės privalumas yra tas, kad atidėliojantys asmenys linkę turėtų daugiau kūrybiškų idėjų. Naujausi Viskonsino universiteto tyrimai parodė, kad tie darbuotojai, kurie prieš kibdami į darbus, pramogavo, buvo kūrybiškesni.
 

Prieš:

 
  • Stresas yra didžiausias atidėliojimo trūkumas. Tada, kai paaiškėja, kad reikia kažką padaryti, daug žmonių nieko nedaro tik galvoja apie užduotį, kol laikrodis pradeda rodyti paskutines minutes. Kiti gali net pamiršti apie tolimą užduotį ir suprasti, kad turėjo padaryti kažką tik paskutinę minutę. Nesvarbu, koks elgesio modelis iš šių dviejų yra jums būdingas, atidėliojimas anksčiau ar vėliau kels stresą, gal ne labai didelį.
 
  • Kitas atidėliojimo iki paskutinės minutės trūkumas yra tas, kad tokiu atveju užduotis neatliekama geriausiai, kaip galėtumėte. Vien todėl, kad užduotis buvo atliekamas paskutinę minutę, jis gali būti padarytas atmestinai ir neatskleisti viso jūsų potencialo. Duodant sau daugiau laiko, galima padaryti geriau ir įdėti daugiau pastangų į darbą.
 
  • Nerimas yra dar vienas trūkumas. Stresas ir nerimas atrodo panašūs dalykai, bet kai kurie žmonės nuolat nerimauja dėlto, kad reikia padaryti tam tikrą projektą, nors realiai nieko nedaro iki paskutinės minutės. Jie iššvaisto tiek daug savo energijos galvojimui apie tai, ką darys vietoj to, kad iš tikrųjų tai darytų.
 
  • Neorganizuotumas yra, ko gero, didžiausias atidėliojimo minusas. Kai žmogus nuolat viską atidėlioja (užduotis, pareigas, projektus), galiausiai susikaupia krūvos darbų, kuriuos būtinai reikia atlikti ir nebelieka laiko viską pabaigti.