Kol šaltuoju metu spintose snaudė trumpi sijonai ir palaidinės giliomis iškirptėmis, visiškai nekreipėme dėmesio į priaugtus kilogramus. Tačiau pavasarį taip norisi įtilpti į mėgstamą suknelę ir visiems parodyti savo tobulas formas! Siūlome išmėginti dar nevisiškai išpopuliarintą, tačiau veiksmingą ir nekenksmingą hipnozės dietą.

 

Su kuo valgoma hipnozė?

Hipnozė – psichoterapijos procesas, veikiantis žmogaus pasąmonę ir gebantis jo organizmui suteikti būseną tarp miego ir sąmoningumo. Per tokį psichologinį procesą apsvaigusį žmogų galima lengviau paveikti ir jam ką nors įteigti. Dėl šios priežasties hipnozės seansai praktikuojami norint atsikratyti žalingų įpročių, tokių kaip besaikis svaigiųjų gėrimų vartojimas ar rūkymas. Vienas žalingų įpročių – ir priklausomybė maistui. Būtent nuolatinis alkio jausmas ir besaikis šaldytuvo varstymas naktimis kamuoja dalį žmonių, kurie vis dažniau kreipiasi į dietologus norėdami atsikratyti nepageidaujamo antsvorio. Reikia nepamiršti, kad jokiu būdu negalima ilgą laiką badauti, nes maistas yra gyvybiškai svarbus žmogui, todėl organizmą gali ištikti šokas.

 

Hipnozė saugo kūną ir sielą

Hipnozės dieta – tai dar visiškai nauja dieta, kurią gali išmėginti visi. Be to, šis lieknėjimo būdas ne tik patrauklus siekiant gerų rezultatų, bet ir naudingas sveikatai. Hipnozės dietos praktikavimas šiek tiek primena jogos pratimus, nes pagrindinis dalykas, į kurį reikia sutelkti dėmesį – kvėpavimas. Kvėpavimo pratimai žmones ramina ir kuriam laikui suteikia transo būseną. Taip pat labai svarbios papildomos priemonės – meditacinė muzika ir gražūs vaizdai. Dažnai hipnotizuojančiuose vaizdo klipuose galima matyti optinę apgaulę sukuriančių formų ar įvairių gamtos reiškinių, kuriuos stebėdamas žmogus atsipalaiduoja. Tokius reginius lydi švelnus moteriškas balsas, raginantis atsipalaiduoti ir giliai kvėpuoti. Vienas teigiamų dalykų – šią dietą praktikuojantys žmonės gali nekankinti savęs badu, jiems netgi nereikia atsisakyti mėgstamo šokolado ar vargti sporto salėje. Gilus kvėpavimas ir ramybė sulėtina kūno veiklą, organizmas gauna daugiau deguonies, todėl mažėja apetitas.

 

Sveikas lieknėjimo būdas

Dietologai ginčijasi, ar iš tiesų hipnozės dietą galima priskirti dietų kategorijai, nes kai kurie kriterijai neatitinka šio termino apibrėžimo. Dieta turi pradžią ir pabaigą, o hipnozės dietos laikotarpis nėra apibrėžtas. Pastarajai terapijai būdingas žmogaus „bendravimas“ su maistu, o dietai – ne. Hipnozės praktika nereikalauja skaičiuoti kalorijų ar kontroliuoti suvalgomo maisto, juolab – jo visiškai atsisakyti. Be to, toks lieknėjimo būdas yra trumpalaikis – svorio nukrypimų neįmanoma kontroliuoti ilgesnį laiką. Tačiau šios dietos verta laikytis ne tik dėl antsvorio, bet ir dėl kitų teigiamų aspektų: laikydamasis hipnozės dietos žmogus geba kuriam laikui atsikratyti streso ir nuovargio, įgauna pasitikėjimo kasdienėse situacijose, labiau atsipalaiduoja, jaučiasi aktyvesniu ir labiau motyvuotu. Norint pasiekti gero rezultato, pirmiausia reikėtų įvertinti motyvaciją sulieknėti ir fizinį aktyvumą, išsistudijuoti valgymo ypatumus ir numatyti galimybes išlaikyti norimą svorį.

 

Rezultatas priklauso nuo… paties

Žmogus gali kontroliuoti daugelį dalykų, pvz., mirksėjimą ar kvėpavimą, tačiau nustojęs tai daryti, organizmas pats pradės tam instinktyviai priešintis. Vis dėlto kartais pasąmonė suveikia ne taip, kaip turėtų, pvz., tokiais atvejais, kai organizmas prašo maisto, nors žmogus nesijaučia alkanas. Naudojant šią hipnozę, visi rezultatai priklauso nuo paties žmogaus, nes atliekant hipnozės dietos seansą nereikia kitų pagalbos. Tai lengvos formos hipnozė, primenanti būseną, kai skaitai įdomią knygą. Skaitytojas nesutelkia dėmesio į pavienius žodžius, o tiesiog mato bendrą autoriaus kuriamą vaizdą. Be to, nuo tos knygos galima visada atsitraukti ir imtis svarbesnės veiklos.

Dažnai praktikuojant įvairias dietas dažnas susiduria su „jojo“ efektu – žmogus palūžta ir po ilgo badavimo persivalgo už visą nevalgymo laikotarpį. Hipnozės dietos esmė yra susibendrauti su savo kūnu ir maistu, įgyti vidinės stiprybės ir kontroliuoti savo valgymo įpročius. Praktikuodamas šią dietą žmogus išmoksta priimti optimalius sprendimus renkantis sveiką maistą, kramtyti mažais kąsneliais bei galvoti apie malonius dalykus, o ne viską kimšti iš eilės. Šiuo atžvilgiu svarbus ir vizualinis metodas bei meditacija, taip pat – neigiamų minčių išvarymas. Dietos besilaikantis žmogus turi sugebėti atsirinkti, ko galima valgyti daugiau, o ko – mažiau.

Garsenybių valgymo ypatumai

Nors ši dieta dar visiškai nauja, kai kurios garsenybės kalba, kad jau yra ją išbandžiusios. Didžiausia hipnozės dietos šalininkė – britų dainininkė Lili Alen, kuri per trumpą laiką sugebėjo kūno apimtis sumažinti net dviem drabužių dydžiais vien užprogramavusi savo smegenis, kad negalima valgyti visko, kas papuola. Pradėjusi praktikuoti hipnozės dietą, atlikėja persivalgymo įprotį pakeitė sveika gyvensena. Kita vertus, bėgdama nuo vienos priklausomybės, ji tapo priklausoma nuo kitos – sporto. Lili Alen prisipažino, kad negali nė dienos išgyventi nenuėjusi į sporto salę, nes po to jaučiasi labai blogai.

Užsienyje hipnozės dieta sparčiai populiarėja. Ypač Holivude ir Londone atsiranda vis daugiau hipnoterapeutų, siūlančių savo paslaugas bei žadančių lengvą ir neskausmingą būdą klientų figūrą padaryti tobulesne. Hipnozės terapiją jau išmėgino buvusi muzikos grupės „Spice Girls“ narė Džeri Halivel ir kitos po truputį kylančios kino bei scenos žvaigždutės. Kai kurios jų atskleidė paslaptį, kodėl pasirinko būtent tokią dietą – dėl laiko stokos. Karjeristėms motinoms be galo sudėtinga rasti laiko sporto klubui, o šią terapiją galima atlikti namie bet kuriuo paros metu.

 

Įdomūs faktai

  • Užhipnotizuoto žmogaus pulsas sulėtėja iki 40 kartų per minutę (normalioje būsenoje turėtų būti 60–80 tvinksnių), raumenys atsipalaiduoja labiau negu miegant, todėl hipnotizuojamą žmogų lengviau paveikti.
  • Žmogaus smegenys skleidžia bangas, kurias galima išmatuoti hercais. Miegant šios bangos neviršija 8 hercų, įprastoje būsenoje – apie 13, o esant hipnozės būsenoje – 12–18 hercų. Būtent šių bangų sklidimas patvirtina, kad hipnozė yra būsena tarp miego ir sąmoningumo.
  • Psichinių ligonių, žemo intelekto ir netikinčių hipnoze žmonių neįmanoma užhipnotizuoti.
  • Stenfordo skalė, kuri parodo žmogaus polinkį į hipnozę, suskirstyta į lygius nuo 1 iki 12. Maksimalų skaičių pasiekę žmonės yra labiausiai linkę į hipnozę. Daugiausia yra žmonių, kurie patenka 5–7,95 lygio kategoriją.
  • Išmokti atlikti hipnozę gali kiekvienas, tačiau ne visi gali ją atlikti tinkamai. Didelę reikšmę turi netinkamas balso tembras ar silpna psichoenergetika.
  • Autohipnozės metu per 2–3 min. galima pailsėti taip, kaip kelias valandas ilsintis lovoje.
  • Masinei hipnozei pasiduoda 40–75 % žmonių. Tokią hipnozę vykdė Adolfas Hitleris ir Radvila Rūstusis.