Kiek žmonių Žemėje, tiek ir gali būti seksualinių įpročių, tačiau dauguma vis tiek vaikosi standartų. Kalbant apie sekso dažnumą, kas yra normalu? Pavyzdžiui, ar normalu mylėtis kartą per pusmetį, arba priešingai – ar mylėtis kasdien, prieš pietus ir vakare, jau per daug? Kas apskritai yra tas „normalu“?

 

seksas

Moksliniai tyrimai patvirtina, kad seksas yra labai naudingas organizmui, nes mažina stresą, gerina nuotaiką, pagreitina metabolizmą ir gali pagerinti fizinio aktyvumo funkcijos, kurios mums reikalingos kiekvieną dieną. Skamba, kaip stebuklingų vaistų reklama, tačiau, kad ir kaip būtų keista, labai retai kalbama apie tai, kokios dozėmis, jį vartoti!

 

Kinsey institute (JAV) buvo atliktas tyrimas, kuriame siekta išsiaiškinti, kiek kartų mylėtis yra idealu. 18 – 29 metų asmenys vidutiniškai mylisi 112 kartų per metus, o 30 – 39 metų – vidutiniškai 86 kartus per metus. Žinoma, tai tiesiog statistika, kiek žmonės vidutiniškai mylisi, bet ne optimali norma per metus.

 

Šeimos santykių specialistai dažniausiai laikosi nuomonės, kad sveikuose santykiuose pora mylisi 1 – 2 kartus per savaitę, nepriklausomai nuo amžiaus. Visiškai normalu, kad santykių pradžioje, susižavėjimo stadijoje, pora mylisi daug dažniau negu vėlesniuose savo santykių etapuose. Tas pats nutinka ir, kai pora apsigyvena kartu: iš pradžių sekso padaugėja, po to pradeda mažėti.

 

Anot tyrėjų, sekso yra per daug, tai dažniausiai nesusiję su kiekybe, bet labiau su motyvacija. Pavyzdžiui, galima pradėti skambinti pavojaus varpais, jeigu seksas tampa pagrindiniu tikslu ir prasme gyvenime ir dėl jo praleidžiate svarbius gyvenimo įvykius bei dalykus; jeigu sekso nėra, jaučiate didelį nerimą ir liūdesį, pasireiškia depresijos simptomai.

 

Psichologai teigia, kad toks elgesys rodo priklausomybę (fizinę ir galbūt moralinę) nuo partnerio. kuri gali labai skaudžiai atsiliepti, jeigu tenka išsiskirti. Kitais žodžiais tariant, jeigu mėgstate seksą taip labai, kad dėl jo išjungiate telefoną ir nustojate bendrauti su išoriniu pasauliu, tai reiškia, kad reikėtų sunerimti.

 

Moterims tai, kad sekso yra per daug, gali parodyti pas kūnas: išsausėja makštis. Tada yra dvi išeitys: naudoti papildomai lubrikantus arba susilaikyti nuo sekso, kol noras mylėtis grįš natūraliai. Per daug sekso, kai makštis yra per sausa, gali sukelti mikroįtrūkimus genitalijose arba uždegimą.

 

Priešingai nei dalis mokslininkų mano, hiperseksualumas arba nuolatinis noras sekso, ne visada reiškia psichinius sutrikimus, tačiau tai, kad žmogus turi padidėjusį susidomėjimą seksu, kuris dažnai tėra laikinas fenomenas.

 

Galiausiai reikėtų kalbėti ne tik apie sekso kiekybę, bet ir jo kokybę. Ar daug sekso reiškia daug malonumo ir daug orgazmų? Tai, kas vienam yra per daug sekso, kitam gali nebūti per daug. Dėlto gali kilti daug nesutarimų poroje. Šiuo atveju nėra nieko geriau negu būti visiškai atviriems, bendraujant su antrąja puse, ir pakalbėti, nors galbūt ir nelengva, apie jūsų seksualinį gyvenimą ir kiek kiekvienas iš jūsų norėtų mylėtis bei kaip tai būtų galima suderinti. Tik kalbantis galima rasti geriausius kompromisus!