Išvykus į tolimus, egzotiškus kraštus, norisi namo parsivežti suvenyrų sau ir artimiesiems, kurie visada primintų įsimintiną kelionę. Tačiau kai kurie suvenyrai gali užtraukti nelaimę. Renkantis suvenyrus svetimuose kraštuose reikia žinoti, kurie iš jų gali būti pavojingi. Nors iš kelionių po tolimas Azijos ir Afrikos šalis norisi parsivežti paslaptingų amuletų, talismanų, eliksyrų ir kitų spalvingų ir neįprastų niekučių, bet jais labai žavėtis nereikėtų.

 

kaukes

Pavojingi tolimų kraštų stabai

 

Daugelis egzotiškuose kraštuose parduodamų talismanų būna užkerėti burtininkų ir žynių ir net patekę į viešas prekybos vietas kantriai laukia naujo savininko, prieš kurį galėtų panaudoti juodąją magiją. Namuose laikyti bet kokius nežinomo kulto objektus yra labai pavojinga. Kartais egzotiški suvenyrai gali atrodyti visiškai nekalti, tačiau juos parsinešus namo pajuntama pražūtinga jų galia. Iš tikrųjų beveik kiekvienas afrikietiškas stabas – tai mirusio žmogaus portretas. Vietiniai šamanai tiki, kad mirusiojo siela klajoja ir daro piktadarystes, kol atranda savo dingusį kūną. Kai siela įsikuria savo kūne, pagaliau nurimsta. Todėl Afrikos gentyse yra paprotys pagaminti mirusiojo medinę skulptūrėlę, į kurią įsikūnytų priešiškos dvasios ir tada ją išsiųsti kur nors toli. Vienas būdas jų atsikratyti – parduoti skulptūrėles smalsiems turistams.

 

Tie, kurie nusipirko tokių suvenyrų, pasakoja, kad jie kelia triukšmą naktį, išvarto daiktus. Kad stabai nekeltų pavojaus namuose, reikia sukurti jiems patogią aplinką: greta, saulėtoje vietoje, veidu, atgręžtu į tolimos tėvynės pusę, pastatyti dirbtinę palmę ir krokodilo kaukolę.

 

Egzotiškos smulkmenos – mirusiųjų sielų buveinės

 

Nereikėtų įsigyti magiško pavidalo suvenyrų, kurie vadinami pasaulio grandimi. Jas gamina senosios Tibeto religijos Bono žyniai. Tikroji šių grandžių paskirtis – ritualinė priešo žmogžudystė, gyvybinė energija, tekanti toje grandyje. Namuose laikomas toks suvenyras gali prišaukti dvasias, kurios, išvarytos iš tėvynės, bando rasti kelią namo. Niekada nepirkti statulėlių, kurių apačia yra sutvirtinta, ypač, jeigu ant jų yra paslaptingų ženklų. Statulėlėse slypi juodosios magijos energija, kuri reikalauja nuolatinio garbinimo, maisto ir gėrimų aukų, smilkalų deginimo. Jeigu stabui labai trūksta dėmesio, jis gali itin apsunkinti gyvenimą.

 

Induistai tikėjo, kad garbindami negyvus objektus, suteikia jiems gyvybės. Rytų žyniai per ritualines meditacijas gali įkvėpti gyvybę ne tik skulptūroms, bet ir tokiems iš pirmo žvilgsnio nekenksmingiems daiktams kaip puodeliai, peiliai, skarelės.

 

Indijoje ir Nepale prekeiviai siūlo įsigyti nepaprastai gražių sidabrinių dėžučių, kuriose laikomi medalionai ant ažūrinių grandinėlių. Papuošalai paprastai būna dekoruojami melsvo atspalvio turkio akmenimis, kurie sugeria žmogaus negalavimus, permatomu karneoliu, kuris pastebi ir išvaro piktas dvasias bei koralu, reiškiančiu jėgą. Perkant tokius aksesuarus būtina apžiūrėti dėžutės vidų, kad joje nebūtų mirusiųjų reliktų, nes jie gali susargdinti.

 

Nesivežti namo ir Tibeto muzikos instrumento „rgya-glin“ ritualinėje muzikoje naudojamo pučiamojo instrumento, panašaus į obojų. Jis pagamintas iš nekaltos mergelės šlaunikaulio ir gausiai dekoruotas sidabru. Instrumentų gamybai merginos specialiai auginamos Nepalo vienuolynuose. Jos nežudomos, tačiau natūraliai mirusios nekaltos mergelės kaulai paaukojami muzikos instrumentų gamybai.