Kas gali būti blogiau už aukštakulnius? Tai aukštakulnių ir didelės rankinės derinys, įspėja gydytojai. Šią mados tendenciją greitai pamėgo viso pasaulio moterys. Didelės rankinės ne tik atrodo stilingai, bet ir yra labai praktiškos. Todėl nenuostabu, kad užkariavo ne tik podiumus, bet ir miesto gatves.

 

2010 metų Londone atliktos apklausos duomenimis vidutinė moters rankinė svėrė apie 10 kilogramų. Rekomenduojama nešioti rankinę, kurios svoris neviršija 10 procentų kūno svorio. Tuščia didelė rankinė neatrodo labai sunki, tačiau daugelis moterų neatsispiria pagundai joje sudėti visus daiktus, kurie praverstų nenumatytiems atvejams.

 

Kuo talpesnė rankinė, tuo daugiau daiktų telpa. Taigi daugiau svorio. Šiuolaikinė moteris rankinėje nešiojasi dvigubai daugiau daiktų negu jos močiutė jaunystės laikais. Dažna moteris į rankinę įsimeta atsarginius batelius, butelį vandens, muzikos grotuvą, knygą, kosmetikos ir kitų smulkmenų.

 

Sunkių rankinių nešiojimas ant peties gali pakenkti stuburui. Nepataisomą žalą gali padaryti rankinės nešiojimas ant peties, sulenktos rankos, net plaštakoje.

 

Būtų logiška išmesti pernelyg dideles rankines, tačiau madai logika dažniausiai nesvarbi… Kad išvengtų skausmo nugaros srityje, moterys turėtų bent jau laikytis kelių esminių taisyklių, nešiodamos rankines:

 
  • Dažnai pakeisti petį, ant kurio nešiojama rankinė. Tai ypač svarbu, jei reikia toli eiti ar ilgai stovėti. Tai ant vieno, tai ant kito peties nešiojama rankinė tolygiau paskirstys svorį ir padės išvengti perkrovos.
  • Vaikščioti taisyklingai. Stuburas turi būti tiesus, pečiai atpalaiduoti, tiesūs, truputį atkišti atgal. Stebėkite, ar nesikūprinate, nes taip stuburas dar labiau apkraunamas.
  • Jeigu nešatės nešiojamą kompiuterį, įsidėkite jį į kuprinę, o ne į lagaminėlį.
  • Rankinę nešti ant sulenktos rankos blogiau negu ant peties. Alkūnės anatomiškai nėra pritaikytos atlaikyti didelį svorį. Padidėja ne tik stuburo, bet ir rankų traumų rizika.