Santykiuose neišvengiamai būna pakilimų ir nuosmukių. Manoma, kad didžiausia krizė, ištinka po 7-erių bendro gyvenimo metų, kad pradeda kamuoti rutina ir nuobodulys. Tai metas, kada dažniausiai poros skiriasi. Tačiau to būtų galima išvengti, jeigu būtų imtasi priemonių, užkirsti krizei santykiuose kelią.

 

santykiai

7 patarimai, kaip įveikti 7-erių metų krizę santykiuose:

 
  • Paklauskite savęs, ar tikrai santuoka kalta, kad jaučiatės apatiškas ir tarsi užstrigęs. Jeigu atrodo, kad santuoka yra užsistovėjusi ir nuobodi, pažvelkite į savo gyvenimą plačiau. Gal ne santykiai, o jūs patys esate dėlto kalti? Galbūt reikėtų pradėti daugiau kažką daryti dėl savęs, kad atrastumėte gyvenimo džiaugsmą ir iš naujo įvertintumėte santykius.
 
  • Priminti sau, už ką esate dėkingi partneriui. Po to jam tai pasakykite. Labai svarbu būti dėkingiems, už tai, ką turite gyvenime. Iš pradžių pagalvokite patys, už ką jam esate dėkingi, o po to raskite būti nuoširdžiai savo dėkingumą jam parodyti. Jeigu negalite rasti priežasčių, už ką galėtumėte jam būti dėkingas, reiškia santykiuose yra labai daug problemų. Pradėkite kalbėtis, kad ir kaip sunku tai būtų.
 
  • Nepamiršti, kad medaus mėnesio fazė netrunka amžinai. Meilė ilgainiui nustoja būti tokia karšta ir liepsnojanti. Po daug metų ji transformuojasi į jaukų uostą, į kurį gera grįžti. Biologiškai žmonėms būtų nepakeliama gyventi nuolatinėje euforijoje, įsimylėjimo fazėje, todėl kūnas šiek tiek atvėsina jausmus. Tačiau tai ne priežastis užstrigti rutinoje: rekomenduojama periodiškai išbandyti ką nors naujo, būti atviriems ir šiek tiek nenuspėjamiems.
 
  • Pasidomėti daugiau viena iš partnerio mėgstamų veiklų. Rekomenduojama pabandyti daryti tai, kuo partneris domisi ir kas jūsų iki šiol nelabai domino. Santykiai pašlyja dažnai tada, kai žmonės turi per daug individualių veiklų ir pomėgių. Pagalvokite, kaip leidžiate laisvalaikį. Pasirinkite tokį laisvalaikio leidimo būdą, kuris patiktų antrajai pusei. Jam patinka roko muzika, o jums – nelabai? Nupirkite bilietus į koncertą savaitgalį dviem. Jai patinka ilgi pasivaikščiojimai, o jam – nelabai? Prisiverskite ir išeikite į parką pasivaikščioti, pasiimkite supakuotus pusryčius ir pavalgykite ant laisvo suoliuko. Galbūt patys nustebsite, atradę, kad partnerio mėgstama veikla patinka ir jums. Bet kokiu atveju tai geriau negu sėdėti namie ir lieti tulžį.
 
  • Nustoti norėti sukurti tobulus santykius. Jeigu norite, kad viskas gyvenime būtų tobula ar bent jau taip atrodytų – gresia rimtų problemų. Geriausios santuokos niekada nebūna idealios. Pasakos yra gražios, bet jos tėra pasakos, su realybe mažai ką bendro turinčios. Jeigu norite, kad santykiai pasitaisytų, nebereikalaukite iš partnerio tobulumo. Tai kelia per daug didelį stresą ir padidina skyrybų tikimybę.
 
  • Nenustoti kalbėtis ir liesti. Jeigu nešnekate, tai ir nesiliečiate, o jei nesiliečiate, tai santykiams gresia rimtas pavojus. Mylėtis gali būti smagu, be to, jis sumažina įtampą, todėl tampa lengviau gyventi su tuo pačiu žmogumi, dalytis buities rūpesčiais, apmokėti sąskaitas ir auklėti vaikus metų metus.
 
  • Kartu savanoriauti. Ilgai kartu gyvenančios poros neretai atranda būdą, kaip atgaivinti pašlijusius santykius: savanorystę. Rekomenduojama rasti veiklą, kuria būtų galima užsiimti dviese. Galbūt tai bus aplinkosaugos organizacija, švietimo įstaiga, sveikatos priežiūros ir socializacijos centrai ar kt. Darbas kartu padeda ne tik padaryti pasaulį gražesne vieta gyventi, bet ir pagerinti tarpusavio santykius.