Apie šiuos magiškus laimės pyragėlius sklando ne viena legenda. Spėliojama, kuriame mieste buvo iškeptas pirmasis laimės pyragėlis, ar jo išradėjas buvo Amerikos kinas, japonas, ar XIV amžiaus Tolimosios Azijos šventikai.

 

Pasakojama, kad jau XIV amžiuje taoistų šventikai į ritualinį Mėnulio pyragą įdėdavo raštelį, perspėjantį apie artėjančius sukilimus. XIX amžiuje Japonijoje iš vienos šventyklos buvo dalinami ryžių paplotėliai su reikšmingais rašteliais.

 

Laimės pyragėliai labai išpopuliarėjo Amerikoje, todėl šią šalį galima būtų vadinti laimės pyragėlių, tokie, kokie jie yra dabar, gimtine. Vieni mano, kad pirmąjį laimės pyragėlį 1918 metais Los Andžele iškepė imigrantas iš Kinijos, Deividas Jungas, šiame mieste įkūręs tradicinių makaronų kompaniją. Jam labai pagailo aplink parduotuvę vaikštančių vargšų, todėl pradėjo kepti pyragėlius ir juos dalinti nemokamai. Kiekviename pyragėlyje buvo popieriaus skiautelė su įkvepiančia citata iš Biblijos.

 

Tačiau kiti įsitikinę, kad laimės pyragėliai yra japonų kilmės. Juos San Franciske pradėjo kepti japonų imigrantas Makoto Hagivara. Vyras buvo talentingas sodininkas, tačiau vieną dieną neteko darbo. Pasikeitus vadovybei jis buvo vėl priimtas į tą pačią darbo vietą. 1914 metais M. Hagivara norėdamas atsidėkoti tiems, kurie jį palaikė sunkiu gyvenimo metu, padovanojo po pyragėlį, kuriame buvo padėkos raštelis.

 

Abi teorijos apie laimės pyragėlių atsiradimą pasirodė tokios įtikinamos, kad 1983 metais San Franciske buvo surengtas pseudo teismas. Turbūt neverta stebėtis, kad teisėjas išteisino japonų imigrantą iš to paties miesto.