Ar prisimenate, kada paskutinį kartą ieškodami reikiamos gatvės rankose laikėte popierinį žemėlapį? Arba norėdami sekti treniruotės rezultatus švilpuku ir mechaniniu chronometru fiksavote laiką? Prisiminti bus sunku, kadangi šiuos ir daugelį kitų įpročių jau gerą dešimtmetį vis sparčiau keičia prietaisai, paremti dirbtinio intelekto technologija. Dirbtinis intelektas lydi mus kiekviename žingsnyje ir palengvina kasdienybę ne tik nurodydamas kelią, bet netgi sudarydamas asmeninį sveikos gyvensenos planą ar priversdamas automobilius judėti autonomiškai.

 

Autonomiškai judantys automobiliai ir šaldytuvas – mitybos specialistas_nuotr. Samsung

   

Patenkina visus poreikius

 

Išmaniųjų telefonų rinkoje vis dažniau pasigirsta kalbų, kad naujausius įrenginius greitu metu visiškai pakeis intelektualieji mobilieji įrenginiai. Ši evoliucija yra paremta virtualių asistentų naudojimu, kuomet telefone įdiegtas robotas girdi išmaniojo įrenginio savininko balsą ir jį supranta.

 

Ši funkcija ne tik primena šeimininkui apie laukiančius iššūkius – nuo dienotvarkėje įrašytų užduočių iki namuose paliktų skalbinių, bet taip pat geba be prisilietimų, o valdant tik balsu, sudaryti trumpiausią kelionės maršrutą išvengiant susidariusių spūsčių, versti užsienio kalba parašytus tekstus ar suteikti informaciją apie nufotografuoto rūbo kainą ir medžiagas.

 

Dirbtinio intelekto sistemos taip pat yra naudojamos rekomenduojant filmus ar televizijos laidas tokiose platformose, pavyzdžiui, kaip „Netflix“. Ši technologija analizuoja žiūrėjimo įpročius ir identifikuoja konkretaus vartotojo skonį.

 

Autonomiškai judantys automobiliai ir šaldytuvas – mitybos specialistas_nuotr. Samsung1

   

Išlaisvina nuo namų ruošos

 

Padedant dirbtinio intelekto technologijai, namų ruošos darbus jau dabar atliekame greičiau. Pavyzdžiui, ši siurbliuose įdiegta technologija nuo mūsų pečių numeta varginančią grindų plovimo naštą. Siurblys robotas geba automatiškai nuskaityti valomo kambario plotą ir parinkti geriausius švaros nustatymus. Kitas pavyzdys – intelektualieji langų plovimo įrenginiai. Jie padeda išvengti dažnai pavojingo persisvėrimo pro daugiabučio langus ir lygiai taip pat kokybiškai juos išplauna.

 

O į vis dar aktualų klausimą: „ką valgysime šiandien“ žmonoms ir mamoms padeda atsakyti dirbtinio intelekto šaldytuvai. Pavyzdžiui, didžiosios technologijų gamintojos savo vartotojams pasiūlė itin išmanius šaldytuvus, gebančius atpažinti vartotojo balsą ir pasiūlyti jam individualius, jo poreikius atitinkančius produktus ir netgi sudaryti sveikos gyvensenos planą.

 

Inovatyvūs šaldytuvai, pasitelkdami įvairias maisto planavimo funkcijas kiekvienam šeimos nariui gali sudaryti asmeninį valgiaraštį, taip patenkindami kiekvieno poreikius ir sumažindami maisto švaistymo riziką. Taigi tereikia įrašyti savo balsą, kad išmanusis šaldytuvas galėtų atskirti jus nuo kitų šeimos narių, ir mėgautis sveiku gyvenimu.

 

Savarankiškai važiuojantys automobiliai

   

Kaip atrodys kasdienės žmonių kelionės po 5 metų? Technologijas ir automobilius gaminančios bendrovės tikina, kad jau visai netrukus keliais važinės autonominiai, patys save vairuojantys automobiliai. Tokių automobilių veikimas yra paremtas dirbtiniu intelektu, kuris viską aplinkui matydamas kamerų ir specialių radarų pagalba geba įvertinti situaciją ir pats priimti sprendimą. Tokios transporto priemonės jau yra bandomos kelerius metus.

 

Dar daugiau, elektronikos parodoje „CES 2018“ „Samsung“ kartu su automobilių gamybos sektoriuje dirbančia „Harman International“ pristatė pirmąjį pasaulyje sprendimą, užtikrinsiantį 5G mobiliojo ryšio technologija varomus automobilius. 5G ryšys užtikrins saugų duomenų perdavimą „C-V2X“ sistemose, kurios leidžia keistis informacija tarp automobilių ir kelių infrastruktūros komponentų bei tarp skirtingų automobilių. Šios sistemos yra pagrindinis veiksnys, leidžintis automobiliams judėti autonomiškai.

 

Be žmogaus įsikišimo važiuojantiems automobiliams judėti saugiai padės našios programinės įrangos, įvairūs jutikliai ir algoritmai, dirbtinis intelektas ir kiti inovatyvūs sprendimai. Pavyzdžiui, automobilio priekyje įmontuota kamera padės atpažinti ir važiuoti pagal kelio linijas, išvengti susidūrimų su kitomis kelio kliūtimis ar pėsčiaisiais, o papildytos realybės dėka sukurtas savarankiškai besimokantis virtualus keleivis užtikrins, kad kiekviena kelionė būtų saugi.