Šiaurinėje Škotijos dalyje apie 70 Orknio salų krantus skalauja Šiaurės jūros ir Atlanto vandenyno bangos. Dauguma tų salų yra negyvenamos, žmonės įsikūrę tik 16 salų. Visas salynas užima 974 kvadratinių kilometrų plotą.

 

Istoriniuose šaltiniuose minima, kad salose žmonės gyveno jau prieš 6000 metų, tačiau Orknio salos klajokliams galėjo būti žinomos net prieš 10000 metų. Šios vietos labai domina archeologus. Neseniai jie aptiko neįprastus ir puikiai išsilaikiusius pastatus. Manoma, kad juose gyveno žmonės anksčiau, nei buvo pastatytos Egipto piramidės. Dėl panašių neolito laikų konstrukcijų kartais kapavietės Orknio salose vadinamos Škotijos šiaurės Egiptu.

 

Didžiausioje salyno saloje greta vienas kito stūkso Brodgaro žiedas ir Steneso akmenys – priešistoriniai megalitų žiedai. Brodgaro žiedas kitaip vadinamas Saulės šventykla, o Steneso akmenys – Mėnulio šventykla. Statiniai yra beveik pačiame natūralios įdubos kalvose centre. Čia tvyro nepaaiškinama energija, net oras čia kitoks, visada lyg po vasaros audros. Vasarą Orknio salose būna poliarinės naktys, o žiemą danguje nušvinta šiaurės pašvaistė.

 

Orknio salos kasmet pritraukia daugybę turistų. Jas galima pasiekti, plaukiant keltu ar skrendant lėktuvu. Orknio salas geriausiai aplankyti šiltuoju metų laiku, kai vyksta įvairios šventės, organizuojami renginiai, o saloje žydi įvairiausia augalija.