Yra įvairių nuomonių, tačiau daugelis sutinka, kad organizmo detoksikacija padeda išlikti sveikesniems ir išsaugoti dailias kūno linijas. Ko gero, nėra tinkamiausio meto tam, kaip laikas po didžiųjų metų švenčių. Paprastai ir visiems suprantamai kalbant, organizmo detoksikacija – tai tam tikri gyvenimo būdo pokyčiai, padedantys išvalyti kūną nuo toksinų. Paprastai rekomenduojama susilaikyti nuo kai kurių kenksmingų dalykų (produktų) ir optimizuoti kūno procesus. Kai kurie pokyčiai yra laikini (jeigu laikomasi organizmą valančios dietos), o kai kurie gali būti ir nuolatiniai.

 

detoks

Pažink savo priešą. Visų pirma toksinai gali būti bet kokios medžiagos, kurios gali būti nuodingos ir sukelti neigiamą poveikį sveikatai. Sąvoka „toksinai“ apima visus metalus, chemikalus, teršalus, dirbtinius maisto priedus, pesticidus ir nuodus, kurie gali pakenkti organizmui. Taigi, toksinai – tai labai plati sąvoka. Tai gali būti dirbtiniu būdu sukurtos cheminės medžiagos ir natūraliai gamtoje atsirandančios nuodingos medžiagos. Arsenas – natūralus toksinas. Toksinas yra ir gyvačių nuodai, nors pastarųjų rasti, tarkime, vandentiekio sistemoje, tikimybė lygi praktiškai 0.

 

Mes nuolat kontaktuojame su kenksmingais organizmais ir teršalais. Jų yra mūsų vandenyje, kurį geriame, maiste, kurį valgome, ore, kuriuo kvėpuojame: labai sudėtinga jų išvengti. Daugumos sveikatos sutrikimų pagrindinis šaltinis yra per ilgus metus mūsų organizmuose susikaupę toksinai.

 

Nėra praktiško būdo apsaugoti save nuo visų toksinų aplinkoje. Nebent sutiktumėte visą likusį gyvenimą praleisti, vilkėdami hermetiškai sandarų kostiumą, bet tada gyvenimas būtų labai trumpas, nes negalėtumėte nei gerti, nei valgyti. Laimei, yra kitų būdų, kaip neutralizuoti toksinus ir teršalus. Mūsų kūnas yra tobula sistema, kuri vykdo natūralius organizmo detoksikavimo procesus. Toksinus organizmas šalima per šlapimą, išmatas, kenksmingas medžiagas per poras oda pašalina kartu su prakaitu, kepenys filtruoja ir šalina atliekas, hormonus, vaistus ir kitus svetimkūnius, inkstai filtruoja kraują ir padeda pašalinti atliekas kartu su šlapimu. Padėti organizmui geriau veikti galima, praktikuojant reguliarų organizmo valymą.

 

6 būdai detoksikuoti organizmą:

 
  • Rinktis tinkamą maistą. Greitąjį maistą ir perdirbtus produktus keisti į organines daržoves ir vaisius. Vengti GMO ir pesticidų. Apskritai valgyti lengvesnį maistą, mažiau apkraunantį virškinimo sistemą.
 
  • Mankštintis ir medituoti. Sportuojant kūnas prakaituoja, o per prakaitą pašalinami toksinai. Tyrimais nustatyta, kad prakaite gali būti arseno, kadmio, švino, gyvsidabrio pėdsakų. Meditacija valo protą ir mažina stresą. Stresas gali būti ne mažiau toksiškas kaip kiti toksinai. Dėl psichikos sutrikimų gali suprastėti kūno funkcijos ir sveikata.
 
  • Laikytis dietos. Geriausia dieta – sveika, subalansuota mityba. Galima į dienos valgiaraštį įtraukti detoksikuojančius produktus: česnaką, citriną, brokolinių kopūstų daigus, spindulines pupuoles ir žalias daržoves. Galima išbandyti šarminę dietą.
 
  • Valyti orą, kuriuo kvėpuojama. Kvėpavimas švariu oru padeda pašalinti toksinus iš organizmo. Ir nors negalima sukontroliuoti visos aplinkos, tačiau galima kontroliuoti orą namuose. Dūmai, smalkės, gyvūnų pleiskanos, pelėsis, miltligė ir mikroorganizmai apnuodija orą uždarose patalpose. Rekomenduojama naudoti aukštos kokybės oro valymo įrenginį, kad oras būtų gaivus ir be toksinų. Jeigu toks įrenginys jums per brangus, namie rekomenduojama auginti kambarinių augalų, kurie natūraliai valo orą ir šalina toksinus.
 
  • Valyti organizmą vandeniu. Vanduo yra geriausiai organizmą valanti priemonė. Pagrindinėms kūno funkcijoms reikia vandens. Vandens reikia, kad pasigamintų seilės, kad vyktų prakaitavimas ir atliekų šalinimas. Geriausia gerti gryną vandenį. Galima paskaninti citrinos sultimis, mėtų lapeliais arba agurkų griežinėliais.
 
  • Atlikti organizmo valymo procedūras. Tai speciali programa, šalinanti kenksmingus organizmus, chemikalus ir toksinius metalus ir valanti žarnyną, kepenis bei inkstus. Tai gana ilgas ir sudėtingas procesas, todėl rekomenduojama detoksikacijos programą atlikti, prižiūrint gydytojui. Tinkamai atlikta detoksikacija pašalina toksinų sankaupas, todėl žmogus po to jaučiasi geriau.