Vis daugiau gyvūnų mylėtojų iš viso pasaulio namuose augina neįprastus gyvūnus: egzotiškus roplius, miniatiūrines kiaulaites, vorus ar… ežius. Pastarieji spygliuoti padarėliai – labai mieli, nors ir ne ypač sumanūs. Jų intelektas panašus kaip žiurkėnų.

 

Namuose auginami afrikiniai nykštukiniai ežiai gyvena iki 7 metų. Nykštukiniai ežiai yra ketvirtadaliu mažesni už įprastus, laukinius ežius. Jie yra visiškai pritaikyti būti auginami namuose, yra kur kas jaukesni, neperneša ligų ir blusų.

 

Afrikinio ežio narvelis turėtų būti pakankamai erdvus, bent 0,186 kvadratinių metrų. Ežiai yra naktiniai gyvūnai, todėl jų narvelis turėtų būti statomas ten, kur dieną jie galėtų ramiai ilsėtis, o naktį – netrukdytų žmonėms miegoti. Kambaryje turėtų būti palaikoma nuolatinė 23 – 25 laipsnių temperatūra. Žemesnėje temperatūroje ežiai užmiega žiemos miegu.

 

Nykštukiniai ežiai nėra tinkami augintiniai mažiems vaikams, nes smailūs spygliai gali įdurti ir taip išgąsdinti vaiką. Be to, vaikai gali per daug suspausti gyvūnėlį, dėl ko jis ginsis ir kąs.

 

Laukinėje gamtoje Afrikos nykštukiniai ežiai minta dvėseliena, paukščių kiaušiniais, driežais, gyvatėmis ir kitais nedideliais gyvūnais. Dažniausiai naminiai ežiai maitinami kačių maistu, tačiau tokį maistą dar reikėtų papildyti maistingomis medžiagomis. Ežiams galima duoti paukštienos (vištienos, antienos, kalakutienos), vaisių (obuolių, bananų, kriaušių), daržovių (bulvių, morkų, moliūgų). 30 procentų dienos maisto turi sudaryti baltymai, 10 procentų – riebalai. Ežiams negalima duoti riešutų ir sėklų, nes gali užspringti.