Kodėl dauguma žmonių nesijaučia laimingi, o savo gyvenimą vadina liūdna egzistencija? Kas jiems trukdo, ko trūksta?

 

Svajonės – didelės ar mažos?

 

Dažniausia nelaimingo gyvenimo priežastis – baimė turėti didelių svajonių. Dauguma žmonių svajoja tik apie tikslus, kuriuos jie gali realizuoti. Mano, kad neverta nė galvoti apie tai, kas vis tiek neišsipildys… Jie labai klysta! Reikėtų žinoti, kad mes pritraukiame tuos dalykus, apie kuriuos dažnai galvojame ir svajojame. Dar labai svarbu minties gebėjimas pritraukti prie savęs kitas panašaus pobūdžio mintis ir tokiu būdu sustiprėti. Svajonės – tai idėjų varikliai, kurie padeda siekti užsibrėžtų tikslų. Jeigu iškeliate sau didelį, tolimą tikslą, gyvenimas tampa nuostabia kelione jo link. Siekdami tikslo, sužinote apie save naujų dalykų, įgyjate naują požiūrį į jus supantį pasaulį, nuolat tobulėjate. Jeigu šiame nelengvame kelyje pasitaiko kliūčių, svajonės jums suteikia jėgų jas įveikti. Be to, sutinkate bendraminčių! Taigi svajonės tampa tikslais, kuriems pasiekti kuriami planai, ir viskas galų gale išsipildo.

  

 

Kokia programa jums įdiegta?

 

Pagrindines gyvenimo nuostatas mums įdiegia tėvai. Iš pradžių vaikai nėra linkę paklusti, bando išsiaiškinti, kodėl reikia elgtis taip, o ne kitaip. Mažieji užduoda daugybę klausimų: „Kodėl muštis yra negerai? Kodėl negalima meluoti? Kodėl reikia dalytis savo žaislais?“ Dažnai atsakymas į nesibaigiančius „kodėl“ būna: „Todėl, kad taip reikia!“ Taip nuo vaikystės esame įpratę aklai vykdyti komandas, kurių prasmės svarstyti nėra reikalo. Tiesiog esame priversti daryti taip, kaip reikia.
Iš tiesų daugumos žmonių poelgiai nedaug kuo skiriasi nuo programų, įdiegiamų robotams. Kokią programą įdiegė tėvai, pagal tą ir gyvename, o ar tai gerai, ar blogai, paprasčiausiai nesusimąstome. Jeigu ramybės neduodanti mintis kartais ir užklysta, iš karto suveikia blokuojanti programa: „Kas čia per keistos mintys, neišsigalvok niekų, daryk, ką privalai!“
Toks žmogus nugyvena gyvenimą vergaudamas kitų asmenų principams, kurie iš tiesų jam nėra itin reikšmingi. Jis neturi pasirinkimo laisvės, linkęs nuolat baimintis ir dvejoti, juo lengva manipuliuoti, priversti gyventi vardan kitų. Galų gale tai atsisuka prieš jį patį…

 

 

Ar jūs principingas žmogus?

 

Mūsų visuomenėje principingumas laikomas teigiamu bruožu. Manoma, kad principingas žmogus pasižymi tvirtu charakteriu, yra kilnus. Principai – tai iš anksto paruoštos žmogaus elgesio schemos tam tikrose gyvenimo situacijose. Tarkime, „Reikia, privalau, tai yra gerai/tai yra blogai, tai yra teisinga/tai yra neteisinga, aš visada/ aš niekada, aš esu atsakingas, aš turiu teisę“.
Jeigu dauguma šių frazių vartojate dažnai, galima teigti, kad daugiausia gyvenate pagal kitų užprogramuotas nuostatas.
Ar gali pavyduolis paaiškinti savo nuostatą: „Aš neatleisiu neištikimybės!“ Vargu… Tiesiog neatleis ir viskas. Turbūt todėl, kad tai yra blogai.
Pavyzdžiui, besiaukojantys šeimos gerovei sakys: „Šeima brangiau už viską“. Kodėl? Teigs, kad šeima – visuomenės ląstelė, kad taip geriau vaikams… Ar tikrai matyti nelaimingus, kasdien besiaukojančius tėvus vaikams yra geriau? Jeigu šeima tampa svarbesnė už kiekvieno šeimos nario asmeninę laimę ir gerovę, ar tai gerai?
Kadaise šeimas kurdavo dėl to, kad vienas žmogus negalėdavo išgyventi. Dabar gyvenimo sąlygos gerokai pasikeitė: dauguma žmonių sugeba patys savimi pasirūpinti. Taigi kyla klausimas: „Ar šeima vis dar reikalinga?“ Daugelis į šį klausimą atsako teigiamai. Tačiau ne todėl, kad taip reikia, o paprasčiausiai dėl to, kad turi savo įsitikinimus, kam jiems reikalinga šeima.

 

 

Gal metas padaryti savo nuostatų reviziją?

 

Principai – jūsų tvirti įsitikinimai, kuriais remdamiesi kuriate santykius su aplinkiniais. Tai lyg iš anksto paruoštos žmogaus elgesio schemos tam tikrose gyvenimo situacijose, savotiškos elgesio taisyklės. Be abejo, jie labai palengvina gyvenimą ir taupo laiką, ypač tokiose situacijose, kai nėra kada galvoti – reikia tiesiog veikti. Stovint pasirinkimo kryžkelėje, apsispręsti galima paprasčiausiu būdu – daryti taip, kaip yra teisinga. Galima teigti, kad principai veiksmingi tik tuomet, kai yra tinkamose rankose. Jeigu jais bus svaidomasi aklai, tuomet jie taps kliūtimi, kels pavojų tiek pačiam žmogui, tiek ir aplinkiniams. Kuo labiau žmogus vadovaujasi iš anksto paruoštomis elgesio schemomis, tuo mažiau jis pats galvoja.

 

Mąstantis žmogus į kiekvieną situaciją žiūri be išankstinių nusistatymų, sprendimus priima atsižvelgdamas į susiklosčiusias aplinkybes. Iš tiesų principai gali būti veiksmingi, jeigu asmuo suvokia jų prasmę, numato rezultatus. Taigi, ar nevertėtų padaryti savo nuostatų reviziją? Pabandykite atsakyti, kam jums reikalingi principai? Ar jie padeda gyventi, ar priešingai – trukdo? Gal pats laikas atsikratyti trukdančių, pasenusių, neveiksmingų principų ir susikurkti naujus, kurie padėtų jums gyventi ir siekti tikslų?

   

Didžiausia kliūtis į laimę – jūsų negatyvios mintys. Išdrįskite norėti daugiau ir siekti savo tikslų. Tapkite savo gyvenimo šeimininkais!

 

 

Protingos mintys

 
  • ·        Laimės paslaptis – tai sugebėjimas gėrėtis visais pasaulio stebuklais. Brunas Fereras.
  • ·        Atkakliai tikslo siekiantis žmogus susiranda priemonių, o jeigu negali jų rasti, sukuria. Viljamas Eleris Čeningas.
  • ·        Likimas – silpnų žmonių ramstis. Sebastjanas Vaisovas .
  • ·        Laikykis atokiau nuo žmonių, kurie siekia sumenkinti tavo tikslus, svajones. Taip elgiasi menkaverčiai žmonės, o didieji padeda tau patikėti, kad tu irgi gali būti sėkmingas. Markas Tvenas.
  • ·        Žmonių širdys tokios. Jos bijo įgyvendinti didžiausias savo svajones, nes mano, kad nėra jų vertos arba kad nesugebės jų realizuoti. Mes, širdys, stingstame vien nuo minties apie amžinai prarandamą meilę, apie galėjusias būti nuostabias, tačiau niekada nebūsiančias akimirkas, apie galėjusius būti surastus, tačiau amžinai liksiančius palaidotus smėlyje lobius. Nes, galų gale, jeigu tai įvyksta, mes siaubingai kenčiame („Alchemikas“). Paulas Koelas.
  • ·        Kiekvienas yra nelaimingas tiek, kiek tiki toks esąs. Seneka.
  • ·        Laimės paslaptis paprasta: suvok, ką iš tiesų norėtum daryti, ir visomis jėgomis siek tikslo. Tada tavo gyvenime atsiras gerovė, o visi troškimai ims pildytis lengvai ir greitai. Robinas Šarma.
  • ·        Tikslo siekimas – viena svarbiausių sėkmingo gyvenimo sąlygų, nesvarbu, kokio tikslo yra siekiama. Dž. D. Rokfeleris II.
  • ·        Dauguma žmonių mano, kad jeigu jie būtų kitoje vietoje ar turėtų kitą darbą, jie būtų laimingesni. Semkitės laimės iš to, ką jūs darote dabar, ir neatidėliokite džiaugsmo ateičiai. Edvardas Abėjus.