Kiekvienų metų vasario 8 dieną budistai švenčia Nirvanos dieną. Ši ypatinga diena skirta prisiminti Budos mirtį, kai jis būdamas 80-ies metų pasiekė nirvaną. Kai kurie budistai šią nušvitimo ir parinirvanos šventę švenčia vasario 15 dieną.

 

Tikima, kad nirvana yra mirties ir atgimimo ciklo pabaiga. Budizmo religija moko, kad nirvana pasiekiama, kai baigiasi visi poreikiai ir kančios.

 

Budistai Nirvanos dieną gali švęsti medituodami arba lankydamiesi budistų šventyklose ir vienuolynuose. Nirvanos dienos papročiai ir tradicijos skiriasi priklausomai nuo šalies.

 

Vienuolynuose Nirvanos diena laikoma socialinės reikšmės įvykiu. Čia paruošiamos vaišės, ateinantys žmonės atsineša dovanų, pavyzdžiui, pinigų, namų apyvokos reikmenų ar drabužių.

 

Nirvanos dieną budistai susimąsto apie gyvenimo prasmę ir apie tai, ką jie gali padaryti, kad pasiektų dvasinę ramybę – nirvaną. Šią dieną jie prisimena neseniai anapilin išėjusius šeimos narius ir giminaičius ir apmąsto mirtį kaip dalį kiekvieno žmogaus gyvenimo.

 

Budizmo pagrindinė mintis, kad niekas nelieka toks pat. Budistai tiki, kad su gyvenimo praradimais ir pokyčiais reikia susitaikyti, o ne dėl jų liūdėti.