Balkonas – tai mažytė namų oazė su svyrančiais, plačialapiais ir ryškiaspalviais augalais… Daugeliui tokių balkonų reikia nuolatinės ir itin kruopščios priežiūros. Ką daryti, jei gėlėmis mėgautis norisi, o laiko puoselėti lepias augalų rūšis nėra? Tereikia žinoti keletą svarbiausių dalykų apie gėlių auginimą balkone…

 

Visų pirma, nesėkite gėlių sėklų ir nepirkite gležnų sodinukų. Išsirinkite augalus, kurie jau apsipylę pumpurais, atrodo sveiki ir panašaus dydžio. Gėlių lovelyje sustatykite vazonus su skirtingomis gėlėmis: kabančiomis su aukštaūgėmis arba gėlių krūmeliais… Gėlių spalvas rinkitės arba tobulai suderintas, arba atvirkščiai – kontrastingas.

 

Atkreipkite dėmesį, kad raudonos, oranžinės ir geltonos spalvos gėlės atrodo jaukiai ir tarsi šildo. Mėlyni gėlių atspalviai alsuoja gaiva ir netgi optiškai padidina patalpą. Pastelinės spalvos kuria romantišką atmosferą ir dera su kitų atspalvių gėlėmis. Tamsiuose balkono kampuose pastatykite geltonai ir baltai žydinčių gėlių vazonus, kad atrodytų šviesesni ir jaukesni.

 

Gėles reikia laistyti dažnai. Labai karštomis dienomis net kelis kartus per dieną: rytą ir vakarą. Gudrūs gėlių augintojai žino būdų, kaip galima rečiau laistyti augalus. Jie gėles sodina į lovelį su dvigubu dugnu ir vandens rezervuaru. Specialus lovelyje įtaisytas vandens lygio matuoklis rodo, kiek vandens lovelyje yra. Po vazonu ar loveliu padėtas kapiliarinis kilimėlis sulaiko vandens perteklių, kurį augalas per šaknis ir dirvožemį vėliau gali pasisavinti. Dar vienas būdas laistyti rečiau – įrengti lašelinę laistymo sistemą, kurią sudaro vamzdeliai ir antgaliai, prijungti prie žarnos. Naudojantis kai kuriomis sistemomis galima reguliuoti, kiek vandens palieti. Žinoma, pastarasis būdas tinkamesnis didesnėms patalpoms. Mažesnėms patalpoms geriau į lovelį ar vazoną įdėti kamuoliuką gėlėms drėkinti, kuris palaipsniui atiduoda vandenį gėlėms.

 

Nereikia būti naiviems. Neprižiūrint augalai nebus gražūs. Tačiau jų priežiūra nėra tokia sudėtinga, kaip gali pasirodyti. Svarbiausiai gėles reguliariai laistyti ir tręšti. Per trąšas augalai gauna maistingųjų medžiagų, todėl turi jėgų auginti naujus pumpurus ir žydėti, kad ir iki rudens. Kad nereikėtų dažnai tręšti, ant žemės pabarstyti trąšų granulių ar įsmeigti specialių lazdelių.

 

Balkonuose auginkite tokias gėles, kurių žiedus nereikia reguliariai nuskinti: lobelijas, bakopas, skevoles, svyrančias petunijas, spriges ir pan.