Tik fantastiniuose filmuose nutrenkus žaibui ar operacijos metu pašalinus dalį smegenų, žmonės įgyja tokių ypatingų galių, kaip matyti šilumą ar skristi. Realiame gyvenime po panašių dramatiškų įvykių žmonės neretai įgyja kur kas žemiškesnių, tačiau ne mažiau nuostabių įgūdžių.

  • Apie 1960 metus į San Francisko (JAV) ligoninę pateko maždaug trisdešimties metų italų imigrantas Frankas Magnanis. Vyras stipriai karščiavo, kliedėjo, kartodavosi traukuliai. Pasveikęs italas pradėjo sapnuoti labai ryškius ir detalius sapnus apie savo ankstyvąją vaikystę ir net kūdikystę. Karštinė suaktyvino tą smegenų dalį, kurioje buvo blokuojami patys pirmieji prisiminimai.
  • 2002 metais kitas vyras, Džeisonas Padžetas, buvo užpultas, apiplėštas ir žiauriai sumuštas, išeinantis iš restorano. Ligoninėje vyrui diagnozavo smegenų sukrėtimą ir liepė ilsėtis. Namuose jis praleido beveik tris metus, tačiau kamuojamas keistų vaizdinių, linijų ir geometrinių figūrų. Džeisonas net ėmė manyti, kad išsikraustė iš proto. Nors mokykloje jam nesisekė matematika, tačiau besikartojantys geometriniai vaizdiniai jį atvedė į matematikos pamokas, kuriose jis pradėjo piešti nepriekaištingus fraktalus (geometrinį darinį, kuriame daug kartų atkartojamos tokios pačios figūros).
  • Tą apniukusią dieną, kai tvenkėsi audros debesys, chirurgas ortopedas Tonis Čikorija norėjo tik paskambinti mamai, tačiau staiga jį nutrenkė žaibas. Daugelis manė, kad vyras tokio smūgio neišgyvens, tačiau išgyveno ir įgijo naujų gebėjimų – nuostabiai groti pianinu.
  • Keno Volterio gyvenimas tapo nepavydėtinu nuo 1986 metų, kai jis pateko į automobilio avariją, kurioje susilaužė stuburą ir buvo priverstas ne vienerius metus gulėti ant lovos, kęsdamas skausmus. Negana to, už nesumokėtas skolas jo namą konfiskavo valdžia. Nuolatinė įtampa lėmė, kad vyras patyrė net dvejus širdies smūgius. Po širdies smūgių gulėdamas ligoninėje jis netikėtai pačiam sau atrado, kad moka dailiai piešti.
  • Britas Tomis Makhugas ne kartą buvo sulaikytas apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų arba sukėlęs muštynes bare. Tačiau vieną dieną jis pateko į ligoninę dėl smegenų aneurizmos. Operacija buvo būtina, nes kitaip vyras būtų miręs. Po operacijos jis pastebėjo, kad pradėjo kalbėti eilėmis, todėl ėmė rašyti eilėraščius. Taip pat pradėjo tapyti ir kurti skulptūras.
  • Sulaukęs 35-erių Džonas Sarkinas iš Naujojo Džersio pradėjo girdėti spengimą ausyse. Sunerimęs nuėjo pas gydytojus, kur jam buvo pasakyta, kad būtina nedelsiant atlikti operaciją, tačiau jis vis tiek po kurio laiko patyrė širdies smūgį. Vėlesnės operacijos metu buvo pašalinta dalis vyro smegenų. Išėjęs iš ligoninės Sarkinas pradėjo ypatingai gražiai piešti, ko anksčiau niekada nedarydavo.