Gydytojai jums to tikrai nepasakys: venkite susirgti savaitgalį, nes tuomet ligoninėje dirba mažiau personalo, vyriausieji gydytojai atostogauja. Šį reiškinį plačiau ištirti nutarė tyrėjų iš Londono grupė. Jie pastebėjo, kad mažesnę riziką turėjo tie, kuriems įprasta operacija buvo atlikta pirmadienį. Per savaitę ši rizika smarkiai išaugdavo. Mirtingumas penktadieniais būdavo 44 procentais didesnis negu savaitės pradžioje. Rizika didėja kiekvieną dieną nuo pirmadienio ir pasiekia apogėjų savaitgalį. Šeštadieniais ir sekmadieniais mirtingumas išaugdavo net iki 82 procentų.

 

Jau anksčiau nustatyta, kad mirtingumas savaitgalį yra didesnis. Tačiau šiuo tyrimu pirmą kartą nustatyta, kad rizika neišgyventi progresuoja diena iš dienos. Londono imperinio koledžo tyrėjai analizavo 4 milijonus operacijų ir 27000 mirties atvejų Anglijoje nuo 2008 metų rugsėjo iki 2010 metų lapkričio mėnesio. Mirtingumas padidėja, kai 48 valandas po operacijos ligonius lieka prižiūrėti mažiau patyrę darbuotojai.

 

Yra ir kitų dienų, kai reikėtų vengti operacijų. Geriausia data, tinkama atlikti operacijoms, nustatoma pagal Saulės, Mėnulio ir kitų planetų padėtį. Ypač svarbu atsižvelgti į Mėnulio padėtį. Nuo Mėnulio priklauso potvyniai ir atoslūgiai, net austrės atsidaro tam tikrą Mėnulio fazės dieną, moterys serga menstruacijomis, kurios sutampa su laiku, per kurį Mėnulis apsisuka aplink Žemę (28 dienos). Mėnulis neabejotinai daro mums didelę įtaką.

 

Sakoma, kad geriausia operacijas atlikti, kai Mėnulis Jaučio, Liūto, Skorpiono ar Vandenio ženkluose. Būtent šiuo metu mažiausia komplikacijų tikimybė. Reikėtų vengti operacijų, kai Mėnulis Marso ir Merkurijaus padėtyje. Kai Marsas sutampa su Mėnuliu, gresia netekti daug kraujo, o Merkurijus yra bendravimo planeta, todėl galimos klaidos, nesusikalbėjimai ir t.t. Taip pat vengti operacijų pereinamuoju metu iš vieno Zodiako ženklo į kitą.