Legendos apie senovės egiptiečių karalienės Nefertitės grožį išliko iki šių dienų. Egiptiečiai ją laikė tobula moterimi, todėl jos veido atvaizdas ir biustas puošė to meto šventyklas ir rūmus. Manoma, kad gražioji karalienė sukūrė nemažai grožio receptų veidui ir kūnui, iš kurių kai kurie išliko populiarūs iki dabartinių laikų.

 

nefertite

Nefertitės ir kitų senovės egiptiečių grožio paslaptys:

 
  • Raudona ochra. Egiptietės, įskaitant karalienę Nefertitę, naudodavo šį natūralų pigmentą dažyti lūpoms ir skruostams. Ochra būdavo smulkiai sumalama ir sumaišoma su vandeniu ir tepama šepetėliu ant lūpų ir veido.
 
  • „Kohl“ (smulkintas stibis). Senovės Egipto kultūroje smulkintas stibis buvo viena populiariausių kosmetikos priemonių. Ji buvo gaminama iš sunkiųjų metalų ir turėjo didelę koncentraciją švino druskų. Nors švinas gali būti pavojingas, egiptiečiai perdirbdavo ir filtruodavo medžiagas iki 30 dienų, kol sukurdavo akių pieštuko prototipą. Mažas švino kiekis padėdavo akis apsaugoti nuo saulės ir sustiprindavo odos gebėjimą įveikti infekcijas! Egiptiečiai taip pat pirmieji pradėjo piešti „katės akis“ (akių makiažo technika, populiari ir šiandien).
 
  • Deginti migdolai. Egiptietės degintus migdolus naudojo dažyti ir užpildyti antakiams. Šiandien moterims taip pat labai svarbi ideali antakių forma ir atspalvis.
 
  • Chna. Chna gali būti naudojama ne tik piešti ornamentus ant kūno. Egiptiečiai naudojo chna dažyti nagams geltona ir oranžine spalva. Tyrėjai nustatė, kad chna ne tik dažo, bet ir apsaugo, stiprina nago plokštelę ir gali natūraliai pagreitinti nagų augimą.
 
  • Juodųjų kmynų, ricinų, sezamų ir moringų aliejai. Senovės egiptiečiai, visai kaip ir mes šiandien, buvo apsėsti grožio manijos ir troško susikurti idealią savo versiją. Faraonai ir karalienė Nefertitė visada būdavo vaizduojami liekni ir jauni, nepriklausomai nuo jų tikrojo amžiaus. Egiptiečiai aliejus naudojo mažinti raukšlėms ir norėdami ilgiau išsaugoti odos jaunystę.
 
  • Muilo pasta. Senovės egiptiečiai švarai ir higienai skyrė labai didelį dėmesį. Jie gamindavo pastą iš molio ir alyvuogių aliejaus ir ja prausdavo kūną. Ji ne tik pašalindavo kūno nešvarumus, bet ir puoselėdavo bei gydydavo odą.
 
  • Medaus ir pieno kaukės. Medus buvo populiari grožio priemonė, nes nuostabiai kvepia ir drėkina odą. Nefertitė ir kitos egiptietės medų sumaišydavo su pienu ir naudodavo kaip odą puoselėjančią veido kaukę.
 
  • Pieno vonios. Tikima, kad Kleopatra bei kitos karališko kraujo egiptietės, mėgo maudytis pieno voniose. Pieno rūgštis šveičia ir atjaunina odą. Jeigu dabar mintis lipti į vonią, pilną šilto pieno, nevilioja, rekomenduojama išbandyti grožio priemones su alfa hidroksirūgštimis.
 
  • Negyvosios jūros druska. Egipto karalienės taip pat vertino Negyvosios jūros druską. Negyvosios jūros druska turi natūraliai gydančių savybių ir papildo organizmą mineralais ir kitais mikroelementais, kurie prarandami per visą dieną, natūraliai prakaituojant ar užsiimant aktyvia veikla.
 
  • Depiliacija cukrumi. Kūno plaukus žmonės šalindavo nuo seniausių laikų. Dažniausiai depiliaciją darydavo su cukrumi. Šiandien kai kurie grožio specialistai taip pat daro tokias depiliacijas, kurios, teigiama, yra visiškai natūralios ir net mažiau skausmingos negu kiti depiliacijos būdai. Depiliacija cukrumi taip pat šveičia kūną ir mažina odos sudirginimą.