Žaliąją arbatą, ko gero, galima laikyti šių dienų stebuklingu gėrimu, nes jis apsaugo nuo vėžio iki širdies ir odos ligų. Anglai sako, kad obuolys per dieną gali padėti išvengti vizito pas gydytoją, bet galbūt iš tiesų ne obuoliui turėtų būti giedami ditirambai, bet žaliajai arbatai!

 

arbata

Nauji ir netikėti faktai apie žaliąją arbatą:

 
  • Tyrimai parodė, kad žaliosios arbatos vartojimas gali padėti apsaugoti nuo kelių rūšių vėžio. Mokslininkai mano, kad polifenoliai žaliojoje arbatoje padeda nužudyti vėžio ląsteles ir taip sustabdo ligos progresavimą. Žalioji arbata – prevencinė priemonė nuo krūtų, gaubtinės žarnos, prostatos ir odos vėžio.
 
  • Vargina veido rožinė (rožiniai spuogai)? Gali padėti žaliosios arbatos antioksidantų kremas. Geriausia kremą laikyti šaldytuve, nes vėsi konsistencija padeda sutraukti kraujagysles, malšina kaitimo jausmą ir ramina. Gerti arbatą – ne tas pats. Poveikis bus geriausias, jei kremas ar serumas bus tepamas tiesiais ant odos.
 
  • Majamio universiteto tyrėjai nustatė, kad net nedidelės žaliosios arbatos dozės naikina bakterijas ir aprūpina odą antioksidantais, todėl gali padėti sergantiesiems akne. Žaliosios arbatos ekstraktą vartojo žmonės, turintys lengvą ar vidutinio sunkumo aknės formą, du kartus per dieną šešias savaites.
 
  • Žaliojoje arbatoje yra didelis kiekis flavonoidų, antioksidantų, kurie apsaugo nuo širdies ligų, sulėtindami MTL cholesterolio skaidymą, apsaugo nuo krešulių susidarymo, pagerina kraujagyslių būklę. Žaliosios arbatos vartojimas siejamas su mažesniu cholesteroliu ir mažesne arterijų užsikimšimo rizika.
 
  • Norint sumažinti artrito sukeltą sąnarių skausmą rekomenduojama per dieną išgerti 4 puodelius žaliosios arbatos. Šioje arbatoje yra kvercetino – cheminio junginio, kuris yra stiprus antioksidantas ir uždegimą mažinanti medžiaga.
 
  • Nyderlandų tyrėjai neseniai nustatė, kad dviejuose puodeliuose žaliosios arbatos yra L-teanino ir kofeino, kurie suteikia žvalumo, padeda sukoncentruoti dėmesį ir gerina smegenų funkcijas. Šis gėrimas nesukelia nerimo ir nervingumo kaip kiti energetiniai gėrimai, nes jame kofeino yra mažiau nei kavoje ir kitų rūšių arbatose.
 
  • 2 – 3 puodeliai žaliosios arbatos kasdien gali padėti išvengti šlapimo takų infekcijų. Arbatoje yra antioksidantų, kurie sumažina pūslės uždegimą.
 
  • Žalioji arbata turtinga flavonoidų, augalinių cheminių medžiagų, kurios gali apsaugoti nuo uždegimo. Jei vargina alergijos, rekomenduojama pabandyti kasdien išgerti kelis puodelius arbatos ir stebėti, ar savijauta nuo to gerėja.
 
  • Žaliosios arbatos maišelių kompresai mažina akių patinimą, nuovargį. Su drėgnais ir vėsiais kompresais pagulėti 15 – 20 minučių.
 
  • Antioksidantas kvercetinas, randamas žaliojoje arbatoje, neleidžia išsiskirti uždegiminėms medžiagoms iš baltųjų kraujo kūnelių, kurios sukelia alergijas. Rekomenduojama kasdien išgerti du puodelius arbatos.
 
  • Kadangi žaliojoje arbatoje yra mažiau kofeino negu kitose arbatose, per dieną galima išgerti iki penkių puodelių, nejaučiant psichologinio streso. Žalioji arbata ramina ir mažina stresą.
 
  • Tuftso universiteto tyrėjai palygino antioksidantų veikimą žaliojoje, juodojoje arbatose, kai kuriuose vaisiuose ir daržovėse, ir nustatė, ir nustatė, kad stiprioje žaliojoje arbatoje antioksidantų yra daugiausiai. Antiosidantai gali padėti išvengti vėžio, sulėtinti organizmo senėjimo procesus ir bendrai pagerinti sveikatą.