Ketvirtąjį sezoną socialines aktualijas gvildenanti LNK laida „Yra, kaip yra“ pasitinka su permainomis – į laidos vedėjos poziciją grįžta Asta Stašaitytė – Masalskienė, o  laidos eksperto kėdėje sėdės dėstytojas ir tinklaraštininkas Igoris Vasiliauskas.

 

420804_456756677710677_961167163_n

 

Vyras sako, kad nors gyvenime ir yra jautri asmenybė, bet laiko save ciniku: „Man patinka išbalansuoti žiūrovą emocionaliai, nes emocijų paveiktas žmogus dažniausiai pasako tiesą“.

 

Yra kaip yra

 

Igoris teigia, kad laida „Yra, kaip yra“ negali ir neturi išspręsti žmonių problemas, vyras įsitikinęs, kad tokios laidos turi parodyti, kokios problemos egzistuoja mūsų šalyje.

 

Yra kaip yra

 

„Mano įsitikinimu, visuomenė turi žinoti, kad tokios „periferijos“ problemos yra šalia mūsų, tarp mūsų ir su mumis. Juk lašas po lašo ir akmenį pratašo. Taip ir visuomenėje – nuolat kalbant apie sunkų žmonių gyvenimą, galime priversti atsakingas institucijas imtis konkrečių žingsnių“, – sakė I. Vasiliauskas.

 

Igoris

 

Igoris sako, kad jam bus džiugu kartu dirbti su kitu laidos ekspertu Giedriumi Drukteiniu.

 

„Giedrius savo minčių sklaida yra kosmopolitas. Perskaičiau dešimtis straipsnių apie kolegą Giedrių, ir kaip bendras vardiklis šiuose straipsniuse yra žodis „snobas“. Ir man tai patinka! Vien tai, kad Giedrius dažnai cituoja žodžius iš laišku korintiečiams ir Šventojo Rašto, byloja, kad jis juos skaito”, – sakė I. Vasiliauskas.

 

Naujasis laidos ekspertas supranta, kad dirbant televizijoje, kritika – neišvengiamas dalykas.

 

„Kritika  yra viena iš visuomenės komunikacijos formų. Nors ji daugiau yra vienpusė, bet tai leidžia strategiškai pamatyti, kokio mąstymo yra žmogus, kiek išprusęs diskusijoje, minčių garsinėje raiškoje. Kritiką mes visuomet galime vertinti dvejopai: išgirsti ir reaguoti aktyviai, išgirsti – ir reaguoti pasyviai“, – pasakojo I. Vasiliauskas.

 

„Lietuviškose diskusijose kritika parodo, kad žmonėms iki šiol yra svarbu dažniausiai išrėkti, išspjauti, išvemti iš savęs negatyvą. Mano, viešojo kalbėjimo, specialisto misija, kad žmonės reikšdami kritines pastabas, tai darytų konstruktyviai, t.y. po kritikos pasiūlytų savo sprendimo variantą. Beje, tyrimai parodė, kad galimybė būti identifikuotam kritikos metu yra atvirkščiai proporcinga kritikos srautui. T.y. kuo mažesnė tikimybė būti atskleistam, tuo didesnis kritikos srautas. O tai jau parodo mūsų visuomenės ir moralines nuostatas, ir gebėjimą atsakyti už savo žodžius“, – sako naujasis „Yra, kaip yra“ ekspertas I. Vasiliauskas.