„Moteris, kuri nusikerpa plaukus, ketina keisti savo gyvenimą“, – sakė stilingoji Coco Chanel. Iš tiesų pasėdėjus kirpėjo kėdėje gyvenimas šiek tiek pasikeičia. Jei kirpimas pateisina lūkesčius, galima sutaupyti net 10 minučių rytais, nes plaukai gražiai krenta ir jų nereikia įmantriai šukuoti. Tą laisvą laiką galima išnaudoti kur kas įdomesniems užsiėmimams. Taigi keičiasi dienotvarkė.

 

plaukai

Tiek moterys, tiek vyrai labiau pasitiki savimi, kai jaučiasi patrauklūs. Treniruotės, padedančios palaikyti dailias kūno linijas, madingi drabužiai ir itin veiksmingas, naujosios kartos kremas nuo raukšlių gali būti tik nereikšmingos detalės, jei plaukai atrodo kaip varnų lizdas arba skusdamiesi padarėte klaidą. Tada norisi lindėti kur nors pasislėpus, kol ataugs plaukai. Dailiosios lyties atstovės blogų plaukų dienomis atakuoja internetinius forumus, prašydamos pagalbos, ką daryti su plaukais, kurie atrodo nei šiaip, nei taip.

 

Pasitikėjimas savo išvaizda būtinas dalykas aukštai savivertei. Pasak psichologų, žmogus, kuris save laiko fiziškai patraukliu, tiki, kad priklauso aukštesnei socialinei klasei ir mano, kad teisinga žmones skirstyti į grupes. Taip pat tokie žmonės tiki, kad kiti yra ant žemesnio hierarchijos laiptelio, nes nusipelnė ten būti. Deja, bet žmonės vis dar galvoja, kad priklauso aukštesnei klasei dėl fizinių, o ne dėl to charakterio savybių: gerumo, empatijos jausmo.

 

Tikriausiai kiekvienas žmogus turi didelių svajonių, kaip galėtų paversti savo gyvenimą gražesniu ir geresniu. Tačiau pokyčiai dažniausiai prasideda nuo mažų dalykų. Akimirką pasistenkite pamiršti, kad norėtumėte, pavyzdžiui, numesti svorio ar susirasti pelningesnį darbą. Kai gyvenimas atrodo kaip niekada nesibaigiančios bėdos (pavyzdžiui, išgyvenate skyrybas) arba tiesiog norisi daugiau pozityvių emocijų, maži pokyčiai gali turėti didelį poveikį minimaliomis pastangomis.

 

Grožis nuo senų senovės tapatinamas su galia ir valdžia. Brolių Grimų pasakoje „Snieguolė ir septyni nykštukai“  karalienė ragana turi stebuklingą veidrodėlį, kuris pasako, kas yra gražiausia pasaulyje. Grožis šioje pasakoje tai priemonė išlikti valdžioje, būti galingiems. Šiuolaikiniai žmonės mažai kuo skiriasi nuo tos karalienės raganos, kuri yra pasirengusi padaryti bet ką, kad tik galėtų teisėtai vadintis gražiausia.

 

Šukuosenos pokyčiai tarsi parodo, kad žmogus gali viską kontroliuoti ir keisti savo gyvenimą. Jeigu žmogus yra patenkintas savo šukuosena, tokį patį poveikį pajus, jei atnaujins namus ar nusipirks ką nors gražaus.

 

Kitokia šukuosena motyvuoja keistis. Kai vienas pokytis sėkmingai pavyko, norisi jį pakartoti ir pradėti keisti viską gyvenimą. Tikriausiai daugelis žino tą jausmą, kai susitvarkius vieną stalčių, norisi susitvarkyti kitus ir dar nuvalyti stalo viršų drėgna šluoste.

 

Nedideli pokyčiai sukelia palengvėjimo jausmą, o dideli pokyčiai pernelyg šokiruoja, todėl išvydę veidrodyje savo naująjį įvaizdį, jaučiamės nusivylę. Kirpėjai taip pat rekomenduoja plaukų spalvą keisti palaipsniui, kad akys įprastų prie vaizdo.

 

Pakeista šukuosena – tai lyg pareiškimas, kad nuo šiol viskas bus kitaip. Tokie pareiškimai įpareigoja juos vykdyti.

 

Patinkanti, nauja šukuosena gali padėti pasiekti didesnių gyvenimo tikslų. Todėl po apsilankymo pas kirpėją reikėtų paklausti savęs: „Ko aš tikiuosi iš gyvenimo“ ir pamąstyti, ką reikėtų padaryti, kad svajonės taptų realybe.

 

Apsilankymas grožio salone gali ne tik padėti pagražinti išvaizdą, bet ir padėti suprasti tai, kokie yra tikrieji jūsų tikslai. Pagalvokite apie tai, kai kitą kartą lankysitės šioje grožio oazėje. Kinų filosofas Laodzi yra pasakęs: „Net ir tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo pirmo žingsnio“. Galbūt kai kam tas pirmasis žingsnis bus apsilankymas pas kirpėją, kitam – atsisakymas kokio nors nesveiko maisto produkto. Garantuojame, daugiau niekada apie plaukų kirpimą ir jokį kitą, mažus pokyčius garantuojantį veiksmą, nebegalvosite taip, kaip anksčiau.