Vasarą visi nori kur nors išvykti, o kokios atostogos be jūros? Kasmet prie jos traukia minios poilsiautojų. Iš tikrųjų, toks atostogų pasirinkimas ne tik padeda atsipalaiduoti ir pailsėti, bet ir teigiamai veikia sveikatą. Jūra – tai natūralūs vaistai.

 

jura

Įrodyta, kad jūros vandens sudėtis panaši į žmogaus kraujo plazmos, todėl per odos poras gali patekti į kraujotaką ir suaktyvinti ląstelių gamybą ir praturtinti organizmą mineralais. Su jūros vandeniu į organizmą patenka magnio (stiprina imuninę sistemą), kalcio (stiprina kaulus), jodo (normalizuoja medžiagų apykaitą), kalio (būtinas normaliam kraujo spaudimui) ir bromo (ramina nervus).

 

Jeigu būtų galimybė rinktis iš visų pasaulio jūrų, kurios yra pačios naudingiausios žmogui?

 

Negyvoji jūra

 

Dėl unikalios gydomojo purvo ir mineralinės vandens sudėties (druskos Negyvojoje jūroje yra rekordiškai daug – 260 – 310 gramų kilograme vandens). Taip pat ši jūra laikoma pačia švariausia, nes joje negali gyventi ir veistis jokios žuvys ir mikroorganizmai. Be to, aplink nėra pramonės įmonių. Tačiau pakrantėje vasarą temperatūra gali pakilti net iki 40 laipsnių, todėl nuo jūros gali kilti bromo garai, kurie smarkiai erzina kvėpavimo takus ir ėda akis. Vis dėlto mineralų prisotintas oras čia yra labai švelnus ir malonus kvėpuoti, sumažina žalingą ultravioletinių spindulių poveikį, todėl prie pastarosios jūros neįmanoma įdegti ir nudegti saulėje.

 

Raudonoji jūra

 

Antroji vieta naudingiausių jūrų apdovanojimuose atitektų Raudonajai jūrai, kurios druskingumas 38 – 42 g / kg vandens. Tačiau kitaip nei Negyvojoje jūroje, Raudonosios jūros vandenyse gali veistis gyvybė. Čia gausu naudingų mikroorganizmų ir dumblių. Jeigu prie Negyvosios jūros nusigauti per brangu, rekomenduojama vykti prie Raudonosios. Be to, ši jūra yra pati šilčiausia (vasarą vandens temperatūra pakyla iki 32 laipsnių). Dar vienas unikalūs mineralų šaltinis – koralų rifai jūroje.

 

Adrijos, Egėjo, Marmuro, Juodoji jūros

 

Visos šios jūros turi maždaug vienodų savybių, gerinančių sveikatą. Druskos kiekis litre vandens – 40 g. Vienintelis skirtumas tarp šių jūrų – klimatas. Pavyzdžiui, Juodosios jūros kurortai Kryme, Odesos regione, Bulgarijoje ir Rumunijoje pasižymi šiltomis vasaros temperatūromis, vidutine drėgme. Klimatas prie šių jūrų tinkamas hipertenzija ir širdies ligomis sergantiems asmenimis. Prie pastarųjų jūrų vasarą būna labai aukšta temperatūra, bet ji beveik nesijaučia dėl nedidelio oro drėgnumo. Be to, prie jūros augantys spygliuočių miškai valo, jonizuoja, praturtina druska ir fitoncidais – augalų išskiriamomis lakiosiomis medžiagomis – orą. Beje, Juodosios jūros sudėtis yra panašiausia į žmogaus kraujo mikroelementų sudėtį, todėl plaukiojimas šioje jūroje yra ypač naudingas.

 

Azovo jūra

 

Ši jūra unikali savo sudėtimi. Joje yra ištirpę 92 sveikatai naudingi mineralai iš periodinės lentelės. Naudingiausia maudytis Azovo jūroje vėjuotą dieną, kai bangos iš dugno pakelia mineralų prisotintą žemę ir dumblą. Aktyvūs purvo vulkanai, prisotinti bromo, jodo ir vandenilio sulfido, yra naudingi raumenų tonusui, normalizuoja medžiagų apykaitos procesus organizme. Smėlėtuose Azovo jūros paplūdimiuose yra daug biologiškai aktyvių medžiagų. Gana neseniai kurortuose pradėtos taikyti smėlio vonių terapijos. Terapija vyksta taip: žmogus užkasamas su smėliu ne aukščiau širdies ploto, galva apvyniojama drėgnu rankšluosčiu. 15 – 20 minučių terapijos seansas spartina medžiagų apykaitą ir padeda numesti svorio. Iš viso reikia 5 – 7 seansų. Sausas stepių oras, sumišęs su jūros garais, prisotintais mineralais, gydo kvėpavimo takų sutrikimus.

 

Baltijos jūra

 

Šalia Lietuvos jūros klimatas vidutinis, Saulė gana švelni, tinkanti tiek vaikams, tiek suaugusiems. Šalia paplūdimio augantys spygliuočių miškai valo ir jonizuoja orą. Šalia Baltijos jūros gali pagerėti kvėpavimo takų, skydliaukės ligomis sergančių asmenų būklė. Jūros vanduo gana šaltas (vasarą apie 20 laipsnių), tačiau šaltas vanduo veikia kaip natūralus masažas: tonizuoja kraujagyslių sieneles, greitina medžiagų apykaitą ir padeda mesti svorį.