Jūros kempinės yra vieni seniausių ir paprasčiausių daugialąsčių organizmų mūsų planetoje. Jos gyvena beveik visuose vandenyse ir filtruoja maistines medžiagas iš vandens per savo poras. Tūkstančius metų žmonės naudoja natūralias jūros kempines kūnui prausti. Tai ekologiškas ir visiškai natūralus produktas, turintis ypatingų savybių.

 

Natūralios jūros kempinės labai gerai sugeria skystį, todėl stipriai putoja. Labai švelnios tekstūros kempinės tinkamos net pačiai jautriausiai odai. Už sintetines kempines yra pranašesnės tuo, kad jos yra ilgaamžės ir atsparesnės trinčiai. Vienos jūros kempinės gali užtekti net 8 metams. Sintetinių kempinių galiojimo laikas nėra toks ilgas, nes jose kaupiasi bakterijos ir pelėsiai. Ilgainiui jos praranda formą. Natūraliose jūros kempinėse yra natūralių fermentų, kurie neleidžia daugintis pelėsiui ir bakterijoms. Kempinės yra hipoalerginės, nes jose nėra jokių toksinių medžiagų. Prausimuisi pastarosios kempinės yra labiau tinkamos, nes jos sugeria ir sulaiko daugiau vandens. Jos valo taip švelniai ir efektyviai, kad tinka net jautriai kūdikių ir vaikų odai prausti.

 

Jūros kempinės surenkamos dvejais būdais. Pirmuoju būdu, žvejai neria į jūros dugną ir, suradę kempines, nupjauna peiliu. Antruoju būdu, žvejai ieško kempinių vandens paviršiuje ir jas nuplėšia su ilgais kabliais. Jeigu lieka pakankamai didelė kempinės dalis, ji gali vėl atsiauginti prarastą dalį. Nors jūros kempinės laikomos atsinaujinančiu ištekliu, tačiau pastebėta, kad jos visada atauga beveik trečdaliu mažesnės.

 

Mokslininkai mano, kad natūralios jūros kempinės gali būti ne tik grožio priemonė, švelniai valanti odą. Naujojoje Zelandijoje jūrų kempinės auginamos specialiose fermose medicininiams  tikslams. Tyrimų metu pastebėta, kad natūralios cheminės medžiagos, randamos šiuose organizmuose, naikina vėžines ląsteles. Kasmet nuimamas milžiniškas jūros kempinių derlius. Be to, joms gresia išnykimas dėl klimato pokyčių ir vandenynų taršos. Todėl ekologai skatina atsisakyti natūralių jūros kempinių ir išsaugoti jų įvairovę vaistų nuo pavojingų ligų gamybai.