Daugelis mitinių būtybių yra žmogėdros siaubūnai, blogio įsikūnijimai, tačiau kiti, tokie kaip vienaragiai, yra galingi ir taikūs padarai. Tiek perlų baltumo europietiškas, tiek draugiškasis Azijos vienaragiai vengia žmonių draugijos, stengiasi išlikti nepastebėti.

 

Vienaragis – tai mitinė būtybė, dažniausiai vaizduojama su žirgo kūnu ir vienu, paprastai spiralės formos, ragu. Tikima, kad vienaragio kraujas ir ragas turi mistinių gydomųjų savybių. Taip pat sklando gandai, kad vienaragio ragas neša pragaištį blogiui. Vandenyje vienaragio ragas gali išslaidyti visa, kas pikta ir nužudyti visas pikčiausias būtybes, su kuriomis jis susiduria. Dėl to gilioje senovėje karaliai ieškodavo puodelių, pagamintų iš vienaragio rago, iš kurių galėtų gerti, kad galėtų nebijoti apsinuodyti maistu.

 

Manoma, kad pirmasis vienaragis buvo ožka. Tačiau per daugelį amžių legendos ir mitai pakito, todėl vienaragis dabar vaizduojamas kaip baltas žirgas su ilgu ragu kaktoje.

 

Pasakojama, kad vienaragiai iš tiesų kažkada egzistavo. Kol žmonės nesužinojo, kaip ir kur panaudoti ragus, tol šios mitinės būtybės po pasaulį klajojo laisvai. Tačiau vienaragių buvo beveik neįmanoma pagauti, o jei kam pavykdavo prieiti arčiau, vienaragiai perdurdavo medžiotoją ragu.

 

Vienaragis yra tyrumo, skaistumo simbolis. Manoma, kad vienaragį privilioti gali tik skaisti mergelė, nuoga sėdinti po medžiu. Vienaragis negalės atsilaikyti prieš mergaitės tyrumą, todėl prieis ir padės galvą jai ant kelių. Taip miegantį vienaragį galės užklupti medžiotojas. Tačiau apsimetėlę mergaitę vienaragis iškart sudraskys.