Namų energetika gali saugoti, bet gali ir susargdinti, jeigu gyvenamojoje patalpoje yra daiktų, skleidžiančių neigiamą energetinį lauką. Neigiamą energiją itin linkę skleisti daiktai, persmelkti negatyvios praeities. Gyvūnų iškamšos, pakabinti ragai, kailiniai, odos gaminiai aplink save sudaro neigiamą energetinį lauką, ypač tuomet, jeigu gyvūnas prieš mirtį patyrė didelę baimę.

   

Namų energetinis laukas

 

Nuo to, kokie daiktai bus jūsų namuose, priklausys, kokioje atmosferoje gyvensite. Jeigu namai perkrauti neigiamos energijos daiktais, jausitės tarsi negalėdami lengvai kvėpuoti.

 

Taip pat namuose negalima laikyti daiktų, kurie primena neigiamus įvykius. Jeigu laikote medžioklės trofėjus, vietoj kilimų tiesiate kailius arba rengiatės natūralaus kailio drabužiais, jūsų namų energetika gali būti pažeista.

 

Kilimai iš gyvūnų kailių, ypač laukinių, yra tiesiogiai susiję su gyvūnu ir gali tapti nepageidaujamos energijos šaltiniu, skatinančiu agresiją. Jeigu įsigijote lokio arba tigro kailį, tieskite jį kambaryje, kuriame būnate retai. Jokiu būdu nepatariama tiesti miegamajame.

   

Mirtis tyko gyvūnų kailiuose

 

Namuose laikyti gyvūnų iškamšų, kailių, ragų nerekomenduojama, nes jie spinduliuoja nekrofilinį lauką. Gyvūnų iškamšos, jūrų žvaigždės, negyvi koralai, kriauklės, džiovintos žuvys, krabai skleidžia mirties lauką, išsiskyrusį gyvūnams žūstant. Mirties akimirkos informacija šiuose daiktuose užsikodavo ir lėtai, bet nesustabdomai sklinda į naują aplinką. Kai kuriems jautriems ar sergantiems asmenims ši informacija gali būti pražūtinga. Nuo kai kurių daiktų ją įmanoma pašalinti kelias valandas palaikius tekančiame vandenyje arba keletą valandų padėjus ant drėgnos žemės.

   

Gyvūnų antgamtinės savybės

 

Tikėtina, kad tuo metu, kol skaitote šį straipsnį, bent vienas dramblys, lokys arba beždžionė bus nužudyti kur nors Azijos regione. Gyvūnai žudomi ne tik maisto vartojimo tikslais. Kinijoje, Japonijoje, Europoje, Amerikoje šimtus metų klesti prekyba elnių, tigrų, leopardų kailiais, raganosių ragais, dramblių kaulais.

 

Prie gyvūnų prekybos prisidėjo kultūriniai ir socialiniai veiksniai. Kinijoje ir Indijoje manoma, kad tigras turi antgamtinių galių. Dar ir dabar vyresnės kartos žmonės šiose šalyse tiki, kad kiekvienas, paragavęs tigrienos, gali tapti stiprus kaip tigras. Pasak kinų, tigro kaulai padeda gydyti lėtines ligas, pavyzdžiui, reumatą, raumenų mėšlungį ir pan. Kituose regionuose manoma, kad tigro varpa yra puikus afrodiziakas.

 

Šie įsitikinimai vyrauja ne tik apie tigrus. Dauguma kinų mano, kad ryklių pelekai, raganosių ragai stiprina vyriškumą ir suteikia galimybę gyventi ilgiau.

   

Kodėl žudomi?

 

Tačiau viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios gyvūnų medžioklė vis dar yra populiari, tai gyvūnų žudymas, norint rengtis natūralaus kailio kailiniais arba turėti namuose medžioklės trofėjų. Vakaruose tigrų kailiai ir iškamšos nuo seno paplitę tarp turtingų kolekcionierių, o iš leopardų kailių pasiūti kailiniai bei švarkai buvo laikomi itin madingi. Iki 1976 m., kuomet Didžiojoje Britanijoje buvo priimtas įstatymas, draudžiantis medžioti šiuos ir kitus egzotinius gyvūnus, ši prekyba klestėjo viešai.

 

Nenutrūkstama gyvūnų medžioklė išnaikino ištisas populiacijas tigrų, raganosių, dramblių visoje Azijoje. Manoma, kad1950 m. Indonezijoje ir Vietname gyveno tūkstančiai Javos raganosių. Šiandien jų liko maždaug 60, taigi jie baigia išnykti.

   

Kokį kailį glostote?

 

Šiais laikais drabužių pramonė neįsivaizduojama be kailių ir odos dirbinių. Tačiau kokia to kaina? Lietuvoje kailių fermose daugiausiai auginamos audinės. Gyvūnų gyvenimo sąlygos tiesiog siaubingos: prastas maistas, blogos laikymo sąlygos ir t. t. Gyvenant tokiuose narvuose gyvūnams nesivysto raumenys, todėl jie nepastovi ant kojų ir nevaikšto. Dažnai gyvūnams pasireiškia neadekvatus elgesys: neretai motinos, bandydamos apsaugoti savo jauniklius nuo kančių, juos suėda.

 

Išdirbtas gyvūno kailis, kuris kadaise dengė gyvo gyvūno kūną, yra neatsiejamai su juo susijęs. Jeigu perkate drabužius, pasiūtus iš natūralaus kailio, atkreipkite dėmesį į tai, kaip jaučiatės jį glostydami pagal plauką. Tokį drabužį galite įsigyti tik tuomet, jeigu jums atrodo, kad glostote ramų gyvūną.

   

Nudiriama oda dar gyviems esant…

 

Gyvūnų žudymas kailinių pramonėje vyksta žiauriais būdais. Vienas populiariausių būdų – žudymas elektros srove, kai vienas elektrodas kišamas į gyvūno burną, kitas – į išangę. Taip nesugadinamas jo kailis. Taip pat naudojamas ir cheminis numarinimas. Pasitaiko, kai nudiriamas dar nepribaigtas, sąmoningas gyvūnas. Tokiu atveju išdirbto kailio energetika bus itin neigiama, kupina paniško priešmirtinio siaubo. Su tokiais drabužiais niekada nesijausite patogiai ir jaukiai.

 

Dėl kailio žudomi ir negimę jaunikliai. Sklando gandai, kad dar negimusio karakulinio ėriuko kailis yra geresnės kokybės, todėl dažnai paskerdžiamos besilaukiančios avys. Suskaičiuota, kad vienam karakuliniam puspalčiui reikia apie 30 kailių.

 

Dėl medžiagos elastingumo oda diriama ir nuo gyvų gyvačių. Manoma, kad tada ji būna elastingesnė.

   

Šunų ir kačių kailiniai

 

Azijos šalyse ypač klesti kailinių pramonė, kurioje naudojami šunų ir kačių kailiai. Daugumos tokių kailinių etiketėse melagingai nurodoma, kad jie pasiūti iš triušio kailio arba iš viso nieko nenurodoma. Tokie iš kačių ir šunų odos pasiūti kailiniai, odiniai gaminiai parduodami nieko neįtariantiems kitų šalių vartotojams.

 

Taigi be brangiai kainuojančių DNR tyrimų beveik neįmanoma sužinoti, kokio gyvūno kailinius dėvite.

   

Įdomūs faktai

 
  • Visame pasaulyje 40–50 mln gyvūnų per metus nužudomi dėl jų kailio.
  • Vienas kilogramas tigro kaulų Pietų Azijoje kainuoja apie 70 dolerių, o Honkonge arba Kinijoje už tokį patį kiekį gali tekti pakloti net 10 kartų daugiau.
  • Kailiniai siuvami iš lapių, voverių, lūšių, meškėnų, šinšilų, audinių, kojotų, oposumų, nutrijų, bebrų, ūdrų, triušių ir kitų gyvūnų kailių.
  • Vieniems kailiniams pasiūti reikia nužudyti 12–15 lūšių, 15–20 lapių, 60–100 voverių.
  • Gyvūnų iškamšos ir kailiai kaupia dulkes ir kitus nešvarumus, o tai gali neigiamai atsiliepti sveikatai.