Nors liaudies išmintis byloja, kad „nemokamas sūris – tik pelėkautuose“, tačiau tai, kas malonu gyvenime, nebūtinai turi turėti kainą. Laimė prasideda nuo mažų dalykų, todėl svarbiausia neprarasti noro mėgautis gyvenimu čia ir dabar. Žinoma, smagu leisti pinigus tolimoms kelionėms, madingiems drabužiams ir prabangioms vakarienėms. Tačiau geriausi dalykai gyvenime yra tie, kurie nieko nekainuoja: bučinys rytą, komplimentas, kurį pasako žavus nepažįstamasis, vaiko šypsena po bemiegės nakties ir kiti dalykai, kuriuos mes linkę laikyti smulkmenomis…

 

malonumai

Malonumai, kurie nieko nekainuoja:

 

 • Pasivaikščiojimai. Vaikščioti žmonėms naudinga dėl daugybės priežasčių. Daug vaikščiodami galime sustiprėti, rečiau sirgti ir dar mėgautis gamta. Malonu pasišildyti saulės spinduliuose, giliai į plaučius įkvėpti gaivaus oro arba tiesiog atsipalaiduoti nuo kasdienybės triukšmo.

 

 • Paklydimai. Tie, kurie mėgsta vaikščioti, mėgsta ir atrasti naujas vietas. O naujų vietų atradimas prasideda tada, kai šiek tiek nuklystama nuo įprasto maršruto. Ko gero, nėra nieko labiau jaudinančio negu atsidurti nežinomoje vietoje ir akimirką suprasti, kad paklydote. Po to aplanko labai malonus jausmas, kai suprantama, kuria kryptimi grįžti namo.

 

 • Gražaus gamtovaizdžio stebėjimas. Pasivažinėjimas arba pasivaikščiojimas vaizdingu maršrutu gali nieko nekainuoti, bet būtų labai malonus širdžiai. Žali arba spalvoti lapai, laukiniai augalai, ežerai, upės, lygumos ir kalvos, metų laikų kaita maloniai nuteikia ir padeda atsipalaiduoti.

 

 • Gerų knygų skaitymas. Gerų knygų galima rasti vietinėje bibliotekoje. Sunku įsivaizduoti malonesnę veiklą, nei jaukiai įsitaisyti namuose, pasidaryti puodelį kavos arba arbatos ir skaityti gerą knygą.

 

 • Naujų žurnalų vartymas. Tikriausiai visi sutiks, kad skaityti naują žurnalą – labai malonus jausmas. Nusipirkti visus naujausius žurnalus gali tikrai ne kiekvienas. Tačiau niekas nedraudžia apsilankyti spaudos prekybos vietose ir pavartyti, paskaitinėti naujausius žurnalus, kurie nėra supakuoti į polietileninę plėvelę.

 

 • Naujų makiažo technikų išbandymas. Šiandien labai populiarūs makiažo kursai ne tik todėl, kad moterys nori išmokti paryškinti savo veido bruožus, bet ir todėl, kad kiekviena moteris žino, kad dažytis yra labai malonu. Nebūtina iš karto registruotis į brangius kursus: galima paeksperimentuoti su jau turima kosmetika. Naujų makiažo gudrybių galima rasti internete.

 

 • Kvepalų ir kosmetikos mėginukai. Dauguma moterų prisipažįsta, kad joms laimės suteikia kvepalų ir naujos, geros kosmetikos mėginukai. Ypač jeigu yra nemokami. Todėl kartais smagu pasivaikščioti po grožio prekių parduotuves ir parsinešti mėginukų pabandymui.

 

 • Meilės prisipažinimas. Tik trys žodžiai, bet jie gali padėti kitam žmogui pasijusti ypatingu, laimingu ir turinčiu ryšį. Tačiau prisipažinti meilėje reikia nuoširdžiai, kad nekiltų abejonių, jog tai yra tiesa. Tai labai stiprūs žodžiai ir jie padeda parodyti, kaip labai jums rūpi ir ką kitas žmogus jums reiškia.

 

 • Dalijimasis prisiminimais. Pokalbiai apie gyvenimo patirtis suartina su mylimuoju arba draugais, stiprina tarpusavio ryšį. Asmeninių detalių iš savo gyvenimo atskleidimas padeda pažinti kitą žmogų geriau.

 

 • Juokas. Tyrimai rodo, kad juokas yra labai naudingas. Tad juokitės su brangiais žmonėmis ir jie taip pat jausis gerai. Galima žiūrėti nuotaikingus filmus, pasakoti anekdotus – nebijoti juoktis ir mėgautis akimirka.

 

 • Šypsena. Galima bendrauti be žodžių, vien tik pasikeičiant šypsenomis. Šypsena padeda pasijusti geriau ir būti laimingesniems. Pamatę, kad kas nors šypsosi – ir jūs nusišypsokite. Šypsokitės artimiesiems, bendradarbiams, draugams, kaimynais ir giminaičiams. Į jūsų šypseną bus atsakyta, todėl jausite laimingesni.

 

 • Seksas. Mylėtis smagu. Tikriausiai daugiau komentarų ir nebereikia.