Majamis vilioja baltojo smėlio paplūdimiais, turkio spalvos vandenynu ir galimybe iš arti pamatyti ryškiausias Holivudo žvaigždes. Čia negęsta šviesos, netyla muzika, o nelegalūs kubietiški cigarai nekrinta iš rankų. Majamį pelnytai galima vadinti prabangaus gyvenimo simboliu. Tai gražių žmonių, ištaigingų automobilių ir nepigiai atsieinančių malonumų miestas. Be to, tai puiki vieta pabėgti nuo žvarbios lietuviškos žiemos ir bent trumpam pasimėgauti saule!

 

majamis

Nuo plantacijos iki kurorto

 

Majamis įkurtas piečiausiame Floridos pusiasalio kampelyje, jo krantus skalauja Atlanto vandenynas. Floridos valstijos centras Majamis – vienintelis didelis JAV miestas, įkurtas moters, „Majamio motina“ vadinamos verslininkės J. Tuttle. Miestas garsėja įspūdingu grožiu ir nepriekaištingai švariais paplūdimiais, tačiau kadaise čia augo didžiulės kokosų palmių plantacijos. Šiandien Majamis – šurmulį mėgstančių turistų ir garsiausių pasaulio žvaigždžių traukos centras. Tai ne tik lankytojų pamėgtas nuostabus gamtos kampelis, bet ir svarbus prekybos bei kultūros centras. Majamyje veikia didžiausias pasaulyje kruizinių laivų uostas, tarptautinis oro uostas ir kvapą gniaužiantis dailės muziejų kompleksas. Puikiai išvystytas miestas ir palankus klimatas, kai vasaros būna karštos bei drėgnos, o žiemos šiltos ir sausos, pavertė Majamį viena populiariausių turistų vietų pasaulyje.

 

Kerinti gamta ir prabangus gyvenimas

 

Paplūdimio kerai. Kelionė į Majamį turėtų prasidėti nuo įspūdingiausio miesto paplūdimio South Beach, kuriame kylant Saulei vyksta supermodelių fotosesijos, o leidžiantis – trankūs įžymybių vakarėliai. 15 km baltojo smėlio ir už vasarą Lietuvoje karštesnis vandenynas – dalelė to, ką siūlo išrankių turistų numylėtas Majamis. Po alinančios dienos paplūdimyje prabangą mėgstantys miesto svečiai dažniausiai keliauja į „Saulėlydžio terasą“. Garsaus interjero dizainerio M. Wanderso projektas skirtas norintiems pasigrožėti įspūdinga miesto ir paplūdimio panorama leidžiantis Saulei bei pasimėgauti Lotynų Amerikos muzikos ritmais, mat kiekvieną penktadienį šioje terasoje vyksta karšti vakarėliai.

 

Gamtos gėrybės. 1938 m. Majamyje duris atvėrė 83 akrų ploto retų augalų kolekcijas talpinantis Fairchild atogrąžų botanikos sodas. Jame galima išvysti ne tik retų palmių, vynmedžių ir žydinčių medžių rūšių, bet ir apsilankyti muziejuje, stebėti laboratorijoje tyrimus atliekančius mokslininkus. 2012 m. šis botanikos sodas tapo Amerikos orchidėjų asociacijos namais. Tad lankytojams suteikiama proga išvysti neįprastų ir niekur kitur neaptinkamų dekoratyvinių bei vaistinių orchidėjų rūšių.

 

Vandens stebuklai. Majamyje dažnai lankydavosi žymiausi pasaulio piratai – Juodabarzdis ir Gasparilla. Lobių medžiotojai tiki, kad Majamio vandenyse slypi didžiuliai turtai, tad vienas populiariausių vietos gyventojų ir nuotykių ištroškusių turistų užsiėmimų – kadaise nuskendusių aukso skrynių paieškos. Tačiau didžiausiu Majamio povandeniniu lobiu laikomas Neptūno memorialinis rifas – vandenyno dugne įrengtas didžiulis mauzoliejus. 12 m gylyje pastatytas rifas atrodo kaip legendomis apipintas nuskendęs Atlantidos miestas – didingos kolonos, liūtų skulptūros, šventyklų griuvėsiai, akmenų plokštėmis grįsti keliai ir net suoleliai.

 

Gražiausias pasaulyje. Maudynių mylėtojai Majamyje jausis kaip namie – vandens malonumams šiame mieste skiriamas ypatingas dėmesys. Turistus žavi saulėti paplūdimiai ir galybė milžiniškų baseinų, tarp kurių gražiausiu pasaulyje vadinamas viešas lauko baseinas „Venecija“. 1924 m. visuomenei pristatytą baseiną supa Venecijos gotikos stiliaus pastatai, juosia įmantrus tiltas, o nuo žmogaus rankų sukurtų krioklių ir uolų krinta tūkstančiai litrų šviežio vandens. Baseinas pritaikytas atostogauti su šeima – yra 2 vaikų baseinai, kurių gylis siekia vos metrą, bei suaugusiesiems skirta zona, kurios gylis – beveik 3 m. 1981 m. „Venecijos“ baseinas buvo įtrauktas į Nacionalinį istorinių vietų registrą. Kol kas tai vienintelis baseinas, patekęs į šį istoriškai svarbių vietų sąrašą.

 

Italija Amerikoje. XX a. pradžioje verslininkas J. Deeringas savo šeimai pastatė iki tol Majamyje neregėtą vilą „Vizcaya“ – Italijos renesanso įkvėptą ir baroko stiliaus detalėmis dekoruotą dvarą, apsuptą sodų bei girių. 50 akrų sklypas, kuriame stovi vila ir žydi sodai, šiuo metu priklauso Majamiui. Čia įrengtas muziejus, kurį kasmet aplanko per 170 000 turistų. Taip pat, kaip ir Fairchild atogrąžų botanikos sode, galima pasigrožėti įspūdinga orchidėjų kolekcija ir aplankyti 2 000 m. senumo meno kūrinių parodą. „Vizcaya“viloje įrengta 70 kambarių. Kiekvienas jų dekoruotas skirtingai ir puoštas autentiškais antikvariniais baldais bei brangiais XV a. paveikslais.

 

Tikro gyvenimo skonis

 

Majamis – nesibaigiančių vakarėlių miestas, nesvarbu, ar tai būtų tradicinių švenčių minėjimas, ar siautulingi pakvailiojimai paplūdimyje. Prie karšto Lotynų Amerikos ritmais skambančio vakarėlio kiekvieną pavasarį kviečiami prisijungti ir miesto svečiai – gegužę net 10 d. kurorte vyksta Majamio karnavalas, per kurį rengiamos įspūdingos eisenos, grožio konkursai, sporto bei maisto ruošimo varžybos, muzikos koncertai. Pati įspūdingiausia karnavalo diena – dešimtoji. Paskutinę šventės dieną į 23 kvartalų gatvę susirenka daugiau negu milijonas žiūrovų.

 

Grįžusieji iš kelionės po Majamį teigia, kad jis – brangių automobilių miestas. Todėl nenuostabu, kad viena labiausiai šį nuodėmingąjį miestą atspindinčių pramogų – dar neseniai nelegaliomis laikytos automobilių lenktynės naktinėse Majamio gatvėse. Dūmuose paskendę milijonus kainuojantys sportiniai automobiliai, grėsmingai riaumojantys varikliai varžosi 201 m ilgio trasoje. Greičio fanatikams, nesiekiantiems pagrindinio prizo ir nugalėtojo šlovės, skirta atskira zona, leidžianti saugiai grožėtis ūžiančiais automobiliais.

 

Gurmanų svajonė

 

Pietų stalas it teatro scena. Klaidinga manyti, kad JAV virtuvės pagrindas – greitojo maisto restoranai. Šalia Atlanto vandenyno įkurtas Majamis – jūrų gėrybių kurortas. Tad krevečių kokteilį arba tunų kepsnį galima rasti bet kurioje šio miesto užkandinėje. Tačiau įmantrų gyvenimo stilių mėgstantiems lankytojams siūloma apsilankyti išskirtinėje miesto vietoje – ten, kur vietos gyventojų maistas visuomet skanus, šviežias ir… kitoks. „Barton G“restorane maisto patiekimas stebina – skrudintas krevetes ragauti teks iš kukurūzų spragėsių dėžutės, sūrio pyragas patiekiamas ant milžiniškų pelių spąstų, o ešerių kepsnys atnešamas riterio šalme. Teatrališkumu žavinti maitinimo įstaiga įtraukta į vietų, kurias būtina aplankyti Majamyje, dešimtuką.

 

Neapsakomas kavos gardumas. Vietos gyventojai įsitikinę – geriau jokios kavos negu silpna. Populiariausioje kavos parduotuvėje mieste „Versalio langas“ galima nusipirkti puodelį kavos, kurios turinį sudaro lygios espreso ir rafinuoto cukraus dalys. Šis kubietiška kava vadinamas karštas gėrimas pritraukia minias žmonių – nuo kino žvaigždžių iki statybose plušančių darbininkų.

 

Įdomu

 
  • 1944 m. kremą nuo saulės išrado Majamio farmacininkas Benjaminas Greenas.
  • 2008 m. Majamis buvo išrinktas švariausiu JAV miestu, o garsusis Majamio paplūdimys – gražiausiu Amerikoje.
  • Kultūros katilu vadinamame Majamyje galima išgirsti daugiau negu 60 skirtingų pasaulio kalbų – įvairių tautybių žmonės čia ne tik atostogauja, bet ir gyvena.
  • Garsiausias Majamyje nufilmuotas serialas – „Majamio policija“. Čia taip pat filmuotos tokios kino juostos kaip „Pakvaišę dėl Merės“, „Eisas Ventura: naminių gyvūnėlių deketyvas“, „Marlis ir aš“, „Greiti ir įsiutę“.
  • Majamis – art deco stiliumi alsuojantis miestas, kuriame galima išvysti per 800 šio stiliaus pastatų.
  • Šios šalies įstatymai skelbia, kad už važinėjimą riedlente tam neskirtoje vietoje arba apelsinų pardavinėjimą ant šaligatvio gali būti skiriamas laisvės atėmimas 30-čiai parų.
  • Daugybė pasaulio garsenybių gimė ir užaugo Majamyje. Tarp jų aktoriai Andy Garcia, Eva Mendes, Davidas Caruso ir legendinis dainininkas Barry Gibbas.
  • Majamis – stambus žemės ūkio regionas, kuriame auginami mangai, avokadai, pupelės ir pomidorai.