Nors dažnai sakoma, kad nėra maisto, kuris būtų tik geras arba tik blogas, tačiau kai kurie produktai iš tiesų turi mažesnę vertę, daug prieštaringai vertinamų maisto priedų, todėl jų rekomenduojama apskritai vengti. Štai keletas tokių produktų, kurių geriau nevartoti.

 

dietos

Maisto produktai, kurių niekada nereikėtų vartoti:

 
  • Gaivieji gėrimai. Nieko nuostabaus, kad juos rekomenduojama išbraukti iš dienos valgiaraščio. Gaiviuosiuose gėrimuose yra viena didžiausia pridėtinio cukraus koncentracija mityboje. 600 ml gėrimo yra maždaug 13 šaukštelių cukraus. Tai labai rūgštinis produktas, kenkiantis dantų sveikatai. Dietiniai gaivieji gėrimai nėra sveikesnis pasirinkimas, nes nors juose nėra cukraus, bet yra dirbtinių saldiklių, kurie kelia gliukozės lygį, didina apetitą, todėl labiau norisi saldaus maisto, didėja antsvorio ir nutukimo rizika. Kai norisi gerti, rekomenduojama gerti vandens, o saldžių gaiviųjų gėrimų visiškai atsisakyti.
 
  • Ryžių trapučiai. Rudieji ryžiai yra visadaliai ir turi daug naudingų maistinių medžiagų, tačiau ryžių trapučiai gaminami iš baltųjų ryžių, kurie turi yra labai rafinuoti, turi daug krakmolo ir kelia gliukozės lygį kraujyje. Juose yra daugiau angliavandenių negu visadalių grūdų duonoje, todėl ryžių trapučiais patariama nepiktnaudžiauti. Kuo jų bus suvartojama mažiau, tuo geriau.
 
  • Augaliniai aliejai. Žinoma, išskyrus ypač tyrą alyvuogių aliejų, kuris yra labai naudingas širdžiai ir visam organizmui. Vengti reikėtų augalinių aliejų mišinių, kurie paminėta produktų etiketėse. Tokie aliejai turi nedidelę maistinę vertę. Dažniausiai naudojamas palmių aliejus, kuris yra sočiųjų riebalų šaltinis – aliejus, kuris didina širdies ligų riziką. Aliejinių palmių plantacijos kenkia aplinkai. Augalinių aliejų dedama į margarinus ir kitus užtepus, šokoladinius riešutų kremus ir pan. Juose nėra nieko naudingo sveikatai.
 
  • Šaldyti kepiniai. Šiandien prekybos centruose galima įsigyti daug įvairiausių šaldytų kepinių. Iš vienos pusės – tai labai patogu, bet sveikatai naudos mažai. Pyragai, tortai, bandelės ir kiti saldūs bei nesaldūs kepiniai yra kepami, naudojant sočiuosius riebalus ir net transriebalus. Transriebalai ypač pavojingi sveikatai tampa, kai yra kaitinami labai aukštoje temperatūroje, o komerciniai kepiniai ir yra kepami orkaitėje, kurios gali pasiekti itin didelį karštį, daug didesnį negu kepant namuose. Todėl geriausia valgyti namie gamintus kepinius, nors apskritai tešlos ir hidrintų riebalų reikėtų suvartoti minimaliai.
 
  • Supakuoti makaronų patiekalai. Per 2 minutes paruošiami makaronai arba supakuoti makaronai su padažu nėra pats sveikiausias pasirinkimas, nes juose yra daug konservantų, skonio stipriklių ir kitų priedų. Jų maistinė vertė maža – daug angliavandenių ir druskos. Vienoje porcijoje gali būti daugiau druskos negu rekomenduojama suvartoti per dieną. Makaronų padažuose būna daug riebalų, druskos ir skonio stipriklių. Geriau valgyti namie ruoštus makaronus, kurie yra tikrai švieži ir su mažiau prieštaringai vertinamų maisto priedų.