Magiška žiemos saulėgrįža prasideda gruodžio 21-ąją. Saulėgrįža tarsi suteikia vilties, kad žiema pasibaigs ir Saulė vėl švies aukštai ir ilgai. Pats tamsiausias metų laikas tinkamas įvairiems burtams atlikti, akies krašteliu žvilgtelėti į tai, kas laukia ateityje…

 

Senovėje žmonės tikėjo, kad saulėgrįžos metu gali visiškai pasikeisti likimas, išsipildyti troškimai, sulaukti pagalbos iš aukštesniųjų jėgų. Nuo priešistorinių laikų žiemos saulėgrįža buvo labai svarbus įvykis, simbolizuojantis Saulės atgimimą ir naujų metų pradžią. Gruodžio 22-ąją prasideda kitas gyvenimo ciklas.

 

Nėra žinoma, kaip seniai žmonės švenčia žiemos saulėgrįžą. Tačiau senosios civilizacijos pastatė milžiniškus akmenis „Stounhendžą“, kurie rodo Saulės tekėjimo tašką per aušrą ir vidurdienį. Keltų gentys prie šių akmenų atlikdavo pagoniškus ritualus, tikėdamiesi, kad Saulė sugrįš.

 

Per žiemos saulėgrįžą galima atlikti ritualą, kuris saugos namus ir jų gyventojus. Šią dieną, o ypač per pilnatį atliekami įvairūs ritualai, burtai ir užkalbėjimai įgyja nepaprastai didelę galią. Šiam ritualui reikės medžio pelenų, raudonos medžiagos juostelės ir tokios pačios spalvos siūlo. Taip pat galima naudoti apsauginių galių turinčius akmenis (agatą, turkį) ir apsaugines žoleles (jonažolę, sausmedžio šakelę ar anyžių). Viską sudėti ant raudonos medžiagos skiautelės, suvynioti ir surišti raudonu siūlu, 7 kartus sukalbant užkalbėjimą: „Kaip raudonos šermukšnių uogos neatskiriamos viena nuo kitos, taip tebūnie saugomi šie namai“. Kiekvieną kartą sakant užkalbėjimą, apvynioti siūlą aplink medžiagos ryšelį. Paskui apsauginį talismaną paslėpti saugioje namų vietoje.