Bent vieną lūpdažį galima rasti beveik kiekvienos moters kosmetinėje. Daugelis moterų šiuo kosmetikos produktu lūpas perbraukia keletą kartų per dieną. Sunku patikėti, kad veidą akimirksniu pagyvinantys ryškių ir pastelinių spalvų lūpdažiai yra toksiški ir nuodingi…

 

Daugelyje skirtingų prekinių ženklų lūpų dažuose rasta švino. Šis faktas ypač gąsdinantis, nes moterys, kurios dažosi lūpdažiu kasdien, šiek tiek dažų nuryja. Be to, švinas į kraujotakos sistemą patenka per ploną lūpų odą.

 

Į lūpdažius švinas patenka iš dažiklių arba jis susidaro kaip šalutinis produktas lūpų dažų gamybos procese. Net ir nedidelis švino kiekis daro žalą sveikatai. Jis kenkia nervų sistemai, dėl smegenų pažeidimų gali sumažėti IQ, kilti elgesio, mokymosi, kalbos problemų. Švino perteklius kraujyje gali sukelti hormonų disbalansą, nevaisingumą ar persileidimą ir net skatina agresiją.

 

Tačiau švinas – ne vienintelė kenksminga sudedamoji lūpų dažų dalis. Reikėtų labai pagalvoti prieš tepant šį produktą ant jautrios ir plonos lūpų odos. Galbūt ne veltui šios kosmetikos priemonės nerekomenduojama naudoti vaikams.

 

Lūpų dažai gaminami iš naftos išgaunamo mineralinio aliejaus, kuris sukuria plėvelę ant odos ir trukdo normaliai odos funkcijai.

 

Bene pavojingiausi raudonos spalvos pigmentai yra išgaunami iš akmens anglių dervos. Jeigu nuryjami, gali sukelti pykinimą, galvos skausmą ir odos sudirginimą. Natūralus ryškiai raudonos spalvos pigmentas gaminamas iš vabzdžių košenilių taip pat gali sukelti alergiją ar odos sudirginimą. Pavojingas ir lūpų dažuose esantis dažalas (angl. lake colour) – pigmentas, gaunamas kaip organinio dažiklio ir rišiklio sąveikos rezultatas, kurio sudėtyje yra aliuminio, bario, kalio ir stroncio. Dirbtiniai kvapikliai gali išsausinti lūpas ir sukelti dermatitą.