LNK pristato analogų neturintį televizijos projektą – realybės eksperimentą „Tamsoje“. Projektas siūlys unikalią galimybę akis į akį susidurti su anksčiau nepažintu gyvenimu tamsoje ir išbandyti savo ribas. Naujas projektas pristatytas antradienio rytą pirmojoje Lietuvoje spaudos konferencijoje visiškoje tamsoje.

 

IMG_3388 (Small)

 

 

 

„Nėra didesnio iššūkio negu gyvenimas tamsoje, – sako LNK programų direktorius Jurgis Jefremovas. – Televizija yra vaizdas ir šviesa, o naujas socialinis eksperimentas vyks visiškoje tamsoje. Regintys žmonės pateks į tamsą ir bandys prie to prisitaikyti. Šis projektas – drąsus, stebinantis, išskirtinis ir yra tikras iššūkis ne tik projekto dalyviams, bet ir pačiai televizijai“.

 

IMG_3389 (Small) IMG_3392 (Small)

 

Realybės eksperimentą LNK įgyvendins kartu su mokymų centru „Dialogas tamsoje“ ir prodiuserių kompanija „TymDrym“. Eksperimentas prasidės netrukus, bus rodomas dešimt savaičių. Jame dalyvaus drąsuoliai, kuriems priimti tamsos iššūkį padės regėjimo negalią turintys žmonės, kuriems gyvenimas tamsoje yra kasdienybė.

 

IMG_3393 (Small) IMG_3396 (Small)

 

„Nuo pat pirmųjų eksperimento akimirkų įvyks unikalus apsikeitimas vaidmenimis: mūsų visuomenėje mažiau galinčiu laikytas žmogus staiga taps visa galva pranašesnis už įgaliuosius, o pastarieji pasijus bejėgiai ir priklausomi nuo vedlių, kurie tamsoje jaučiasi tarsi žuvys vandenyje“, – eksperimento „Tamsoje“ esmę atskleidžia „TymDrym“ prodiuserė Laura Paukštė.

 

IMG_3397 (Small) IMG_3398 (Small)

 

Kiekvieną savaitę dalyviai turės atlikti specialias užduotis, kurios priartintų reginčiuosius prie neregių gyvenimo arba atvirkščiai. Regintiesiems teks mokytis naudotis baltąja lazdele, žaisti aklųjų riedulį golbolą , dirbti kasdienius buities darbus aklinoje tamsoje ir t.t. Neregiams šis projektas sukurs platformą, kurioje jie galės pademonstruoti savo įgūdžius ir skatins mažinti aklųjų ir silpnaregių atskirtį.

 

IMG_3405 (Small) IMG_3406 (Small)

 

„Regėjimo praradimas žmonėms reiškia ypatingai daug. Visų pirma, patiriamas šokiruojantis bejėgiškumas, tačiau tuomet žmonės pradeda prisitaikyti ir atranda būdus, kaip tvarkytis su trikdančia situacija. Tikriausiai sunku įsivaizduoti, kad tokia netektis leidžia atskleisti nežinomus žmogaus išteklius ir talentus“, – sako „Dialogo tamsoje“ projekto vadovė Liepa Lieponė.

 

IMG_3410 (Small) IMG_3411 (Small)

 

Eksperimento metu dalyvių laukia:

•       Veikimas už kasdienybės ribų

•       Emociniai iššūkiai ir išgyvenimai

•       Prarastas erdvės ir laiko pojūtis

•       Priklausomybė nuo kitų

•       Nevizualinių juslių sužadinimas

•       Unikali naujų pojūčių, pažinimo ir bendravimo patirtis

•       Bendradarbiavimo ir pasitikėjimo vienas kitu svarbos suvokimas

•       Užslėptų galimybių atradimas

•       Mąstymo ribų praplėtimas

•       Išankstinių nuostatų nugalėjimas

•       Savo paties gyvenimo įvertinimas iš kitos perspektyvos

•       Regėjimo dovanos įvertinimas

 

Spaudos konferencijoje dalyvauja:

„Dialogo tamsoje“ instruktorė Irma Jokšytė

LNK programų direktorius Jurgis Jefremovas,

„Dialogo tamsoje“ projekto vadovė Liepa Lieponė

„TymDrym“ prodiuseriai Laura Paukštė ir Dominykas Kubilius