Nuo nepageidaujamo nėštumo ir ligų apsaugantys prezervatyvai nėra naujas išradimas. Ši meilės priemonė nuo seno žinoma visame pasaulyje. Prancūzijos Kombarelio urve rasta 12 ar 15 tūkstančių metų senumo piešinių, kuriuose vaizduojama ši kontracepcijos priemonė.

 

Ankstyvieji prezervatyvai neatrodė taip, kaip šiuolaikiniai: nedengė viso lytinio organo. Pavyzdžiui, Kinijoje vyrai kaip prezervatyvą naudojo riebalais išteptą šilkinio popieriaus skiautelę, kuri dengdavo tik varpos galvutę. Japonai naudojo panašų dangalą, pagamintą iš vėžlio šarvų.

 

XVI amžiuje italų gydytojas Gabrielis Falopijus sukūrė pirmąjį prezervatyvą, dengiantį visą vyrišką pasididžiavimą. Tokie prezervatyvai buvo gaminami iš lino, išmirkyto cheminiame tirpale. Kai saugaus sekso priemonė išdžiūdavo, ji būdavo užrišama su kaspinėliu ant vyro lytinio organo. Išradėjas tikėjosi, kad pastaroji priemonė padės išvengti lytiškai plintančių ligų, ypač sifilio, kuris tuo metu buvo labai paplitęs. Jo sukurtą prezervatyvą išbandė 1100 vyrų, mylėdamiesi su sifiliu užsikrėtusiomis moterimis. Išradėjas tvirtino, kad prezervatyvas visiškai apsaugojo sveikus vyrus.

 

XVIII amžiuje pradėti naudoti prezervatyvai iš gyvulių (avių, ožkų ir kt.) žarnų bei žuvies odos.

 

1844 metais Čarlzas Gudjeras išrado vulkanizuotą gumą ir užpatentavo guminio prezervatyvo gamybos technologiją.

 

Prezervatyvai yra tokie elastingi ir patvarūs, kad juose telpa apie 4,5 litrų vandens.

 

Prezervatyvai ne tik apsaugo nuo neplanuoto nėštumo ir lytiškai plintančių ligų, suteikia dar daugiau malonių pojūčių, bet ir teigiamai veikia moters lytinių organų sveikatą. Naujausio tyrimo duomenimis, seksualiai aktyvių moterų, kurių partneriai seksualinių santykių metu naudoja prezervatyvus, lytiniuose organuose buvo daugiau gerųjų laktobakterijų, kurios palaiko sveiką makšties mikroflorą ir padeda išvengti infekcinių ligų.

 

Prezervatyvai gali net išgelbėti gyvybę. Vieno kruizo metu, naktį į Karibų jūrą, persisvėrusi per bortą, nukrito moteris. Laimei, kišenėje ji turėjo prezervatyvų pakelį. Moteris juos pripūtė ir pasidarė kažką panašaus į gelbėjimosi ratą. Vandenyje nelaimėlė plūduriavo tris dienas, kol ją pastebėjo kitas, pro šalį plaukiantis laivas.