Gydytoja, homeopatė, holistinio sveikatos principo propaguotoja, lektorė Diana Laurynaitienė teigia, kad gyvenime atsitiktinumų nebūna. Viską lemia ne gera ar bloga lemtis, o išmintingas procesas, kuris padeda žmogui per įvykius, situacijas ir ligas išsiaiškinti, kur jis klysta, elgiasi ir mąsto neteisingai.

 

Ar tiesa, kad ligos žmogų dėl ko nors įspėja?

Liga – tarsi skambutis asmeniui, pažeidusiam dvasios ir kūno harmonijos dėsnius. Sveikata – tai harmonijos principų laikymasis kiekvienoje gyvenimo situacijoje. Susirgęs žmogus turėtų permąstyti savo gyvenimą ir iš karto pradėti daryti „namų darbus“: melstis, atlikti kvėpavimo praktikas, užsiimti savistaba ir emocijų analize, nuolat dirbti su savimi ir daugiau dėmesio skirti meilei, atjautai bei nuolankumui.

Klaidos, nemalonūs įvykiai ir ligos duotos tam, kad dvasiškai tobulėtume. Tik klaidų limitas kiekvienam žmogui skirtingas, kad išmoktų jų nekartoti.

 

Koks ryšys tarp žmogaus minčių, elgesio, emocijų ir ligų?

Sveikata – tarsi audinys, kurį žmogus kasdien audžia savo pasirinkimais. Šiame audinyje yra žmogaus mintys, jausmai, emocijos, pažiūros, atliekamo darbo prasmingumas ir santykiai su aplinkiniais. Todėl kiekviena liga arba nesėkmė rodo žmogaus bendravimo su aplinkiniais klaidas.

 

Ką atsinešame gimdami?

Gimdami atsinešame charakterį, šio gyvenimo uždavinius, stiprybes ir silpnybes.

 

Ar įmanoma išvengti nuolat pasikartojančių ligų?

Visų pirma būtina gerinti santykius su aplinkiniais. Žmogus turi skleisti meilę, taiką ir tikėjimą. Tada pavyks išvengti ligų.

Kai asmuo atsiduria ties gyvybės ir mirties riba, suserga ir jam reikalinga skubi pagalba, šiuolaikinė medicina gali padaryti tikrus stebuklus. Tačiau ištrauktas iš ligos nasrų, dažniausiai jis grįžta prie ankstesnio mąstymo, įpročių ir gyvenimo būdo, kuriame ir slypi ligą sukėlusios priežastys. Todėl neretai liga pasikartoja.

 

Kokią įtaką žmogui daro jo baimės ir neigiamos emocijos?

Nuolat patiriant įtampą „užvedami“ vidiniai biocheminiai procesai, kurie tiesiogiai veikia ląsteles ir organus. 60 % žmogaus sveikatos lemia bendravimas su antrąja puse, tėvais, vaikais, kaimynais, bendradarbiais ir pan.

 

Kaip žmogų veikia pyktis?

Jeigu į pyktį atsakai tuo pačiu, iš karto reaguoja kepenys, dėl to gali prasidėti intoksikacijos procesai. Vėliau tie nuodai virsta akmenimis tulžies pūslėje. Pyktis gali būti ne tik išorinis, bet ir vidinis. Klystame manydami, kad tyliai niršdami ir viešai šypsodamiesi gebėsime paslėpti savo nuodus. Jie vis tiek kaupiasi organizme, vėliau virsta ligomis arba nemaloniomis situacijomis, siekdami parodyti, ką darome blogai.

 

Nuo ko priklauso žmogaus sveikata?

60 % žmogaus sveikatos lemia gyvensena, t. y. mąstymas, bendravimas, mityba, fizinė veikla, darbas, tarnavimas kitiems, 15 % – paveldimumas, 15 % – aplinka ir tik 10 % – medicina.

Sveikatai daro įtaką ir meilės, tiesos bei evoliucijos dėsniai. Visada privalome judėti į priekį, mokytis, tobulėti, atrasti ką nors naujo ir išmokti paleisti sena. Taip pat svarbu suprasti, kad viskas, kas vyksta gyvenime, sukurta mūsų pačių. Taigi atsitiktinumų nebūna.

 

Kaip turėtume gyventi, kad vaikams ir anūkams nereikėtų atsakyti už mūsų klaidas?

Žmogaus gyvenime labai svarbus darbas. Turime atiduoti savo talentus kitiems ir stengtis dėl aplinkinių gerovės. Taip pat taikiai, nuoširdžiai ir atvirai bendrauti su visais, kad ir kas jie būtų. Taigi ką sukuri, tas grįžta atgal.

Rytą reikėtų pasitikti malda. Atsiverti dienai – naujam mažam gyvenimui. Tada pusvalandį skirti sąmoningajam kvėpavimui. Taip pat atidžiai rinktis maistą, skaityti įkvepiančias knygas, harmoningai mąstyti, kalbėti ir veikti. Stebėti save ir analizuoti. Kasdien žengti nors mažą žingsnelį į priekį su Dievo palaima, meile ir gerumu širdyje!

 

Ar žmogus gali būti nubaustas už tai, kad gyvenime trokšta materialinės gerovės?

Dauguma sveikatos problemų atsiranda dėl to, kad žmogus neatiduoda savo energijos kitiems. Arba tingi, arba negali paminti principų, arba nori daug uždirbti, bet neketina nieko duoti mainais.

 

Kaip reikėtų gyventi, kad sektųsi?

Gyvenimo eigą lemia ne gera ar bloga lemtis, o išmintingas procesas, kurio paskirtis – padėti žmogui atskleisti tai, kas jame gražiausia, ir ką reikėtų daryti, kad lydėtų sėkmė.

Pagrindinis gyvenimo tikslas – pažinti save! Laimės ir sveikatos pagrindas – vidinis darbas su savimi. Taigi brangiausios gyvenimo dovanos slypi žmogaus viduje.

 

Kokią galią turi žmogaus mintys?

Mintys kuria fizinę sveikatą ir realybę. Keičiant mintis, kinta sveikata ir mus supantis pasaulis. Markas Aurelijus teigė, kad žmogus negali būti laimingas ir sveikas, jei neseka savo minčių. Žmogaus mintys atspindi jo fizinę sveikatą. Juk kai susijaudiname, veidą išmuša raudonis, kai išsigąstame, išbąlame, o susinervinus pradeda drėkti delnai, virpėti keliai ar skaudėti pilvą. Taigi sąmonė kontroliuoja mintis, o pastarosios veikia kūną.

 

Ką patartumėte žmonėms, norintiems išlikti sveikiems?

Sufijų mokytojas Hazratas Ali teigė: „Tavo vaistas yra tavyje, tik tu jo nepastebi. Tavo negalia kyla iš tavęs paties, tik tu to nesupranti.“ Taigi kasdien siųskime nors lašelį meilės ir energijos planetai. Tai ir yra sveikatos pagrindas.

   

Aistė Sakalauskienė