Teigiama, kad vaistažolių ekstraktais praturtinti lieknėjimo pleistrai padeda deginti kalorijas, slopina apetitą ir skatina metabolizmą.Tačiau ar iš tikrųjų jie padeda sėkmingai lieknėti ir yra saugūs vartoti? Dietinių pleistrų gamintojai tvirtina, kad pleistras sugeria kenksmingas medžiagas, todėl krenta svoris. Taip pat jie tikina, kad pleistrai – veiksmingesni nei įprastos lieknėjimo piliulės, nes juos paprasčiau naudoti. Lieknėjimo piliulę paprasta užmiršti išgerti.

 

Naudojant lieknėjimo pleistrą, gali kilti alergija, odos suerzinimas, pykinimas, nuovargis, galvos, skrandžio skausmas ir kiti nemalonūs simptomai. Kai kurių lieknėjimo pleistrų sudėtyje yra pūslėtojo guveinio (lot. fucus vesiculosus) ekstrakto, kurio ilgalaikis vartojimas gali sutrikdyti skydliaukės veiklą ir net būti skydliaukės vėžio priežastimi.

 

Pleistruose būna chromo, kuris reguliuoja cukraus kiekį kraujyje, guaranos ar žaliosios arbatos ekstraktai  slopina alkio jausmą ir gerina virškinimą.

 

Kol kas trūksta klinikinių įrodymų apie lieknėjimo pleistrų veiksmingumą, tačiau vis pasigirstantys neigiami atsiliepimai skatina abejoti jų efektyvumu ir priverčia susimąstyti, kad jie yra vis dėlto tik dar vienas reklaminis triukas.