Meditacijų būna įvairių. Vaikščiojimas labirintu taip pat yra tam tikra meditacijos forma. Kaip veikia labirinto meditacija? Žmogus, bandantis rasti kelią iš labirinto, susikoncentruoja į dabartį, nebesijaudina dėl praeities bėdų. Labirinto meditacija – veiksmingas būdas, siekiant sumažinti stresą. Labirinte pasikeičia mąstymas, todėl galima pertvarkyti savo mintis ir suprasti tai, kas yra svarbiausia.

 

Nebūtina keliauti ten, kur būtų įmanoma paklaidžioti realiu labirintu. Kaip meditacija veikia ir popieriuje nubraižyti labirintai, kurių galima rasti knygose, periodinės spaudos leidiniuose arba parsisiųsti iš interneto. Išėjimo iš labirinto reikia ieškoti tyloje, susikaupus. Staigūs posūkiai, kliūtys ir kartais grįžimas į tą pačią vietą, kurioje jau buvome, labai primena gyvenimą realybėje, todėl labirinto meditacija yra tokia efektyvi.

 

Nėra nė vieno žmogaus, kuris labirintu eitų taip pat. Vieni į labirintą eina norėdami išvalyti mintis ir susikaupti. Kiti eina, turėdami klausimą arba abejonę. Laikas, kurį jie praleidžia labirinto centre išnaudojamas meditacijai, maldoms, apmąstymams. Paprastai čia žmonės atranda vidinę ramybę. Kartais ieškojimas išėjimo gali išgydyti sielą, būti labai gili patirtis, o kartais – tiesiog malonus pasivaikščiojimas. Kiekvienas atvejis yra unikalus.

 

Pirmieji istorijoje labirintai pradėti statyti daugiau nei prieš 4000 metų. Jie yra svarbi visų pasaulio religijų ir kultūrų dalis. Taip pat kaip dolmenai ir piramidės, labirintas yra magiškų geometrinių formų statinys šventoje erdvėje. Kryžiaus žygių metu labirintai simbolizavo kelionę į Šventąją Žemę. Šiandien labirintai naudojami apmąstymams, susitaikymui, maldai ir meditacijai.