Lietuvoje išpopuliarėjęs greitųjų kreditų bei būsto paskolų bumas lietuvaičius klampina į šimtatūkstantines skolas. LNK laidoje „Yra kaip yra“ šią antradienio popietę 17.05 val. savo išgyvenimais dalinosi į bankų pinkles pakliuvę asmenys, o buvę teisėjai ir teisininkai diskutuos, ar naudinga bankrutuoti Lietuvoje.

januska_jaunasis

Dvidešimtmetė Kornelija Paulauskaitė iš Naujosios Akmenės laidoje sakys, kad greitųjų kreditų bendrovėms yra skolinga apie 10 000 eurų. Kaip ir daugelis jos likimo draugų, mergina neturi iš ko gražinti susidariusios skolos, kadangi nedirba, o jos pragyvenimo šaltinis yra tik pašalpos.

 

 

Mergina sako, kad greituosius kreditus ji ėmė prašoma tėvų, prieš ją buvo naudojamas ir psichologinis smurtas. Tėvams pinigų reikėdavo pragyvenimui, mokesčiams. Kornelijos tėvai, broliai ir seserys yra geriantys, nedirbantys, todėl Kornelija buvo žmogus, kuris galėjo lengvai šeimą aprūpinti pinigais.

 

 

Jauna mergina sakė, kad jos gerumu naudojosi ir keli draugai, kurie prašė padėti finansiškai – paimti greituosius kreditus, žadėjo, kad kas mėnesį Kornelijai duos tam tikrą sumą pinigų, bet pažadai liko tik pažadais.

 

Kita laidos herojė, 31 metų Kelmės rajone gyvenanti Jovita Mačienė pasakojo, kad, ieškodama meilės, susirado draugą kalinį. Susižavėjimas vyru Jovitai baigėsi labai liūdna pamoka. Norėdama, kad mylimasis kuo greičiau ištrūktų į laisvę, ji pakluso kiekvienam jo nurodymui. Per kelis draugystės mėnesius Jovita mylimajam pervedė apie 11 tūkst. litų: „Už tokią sumą jis turėjo išeiti.“

 

 

Iš pradžių moteris kaliniui atseikėjo visas asmenines ir savo motinos santaupas, vėliau – viską, ką gavo per greitųjų kreditų paskolas. Iš viso pasiskolino 4,2 tūkst. litų. „Du kreditus paėmiau savo , dar du – motinos, po patirto insulto turinčios invalidumo grupę, vardu“, – atvirauja iš pašalpų gyvenanti moteris.

 

Pagal kalinio Tomo Rulinsko instrukciją prašydama kredito ji nurodė turinti 1,5 tūkst. litų mėnesines pajamas. „Jis sakė, kad niekas manęs netikrins – ir netikrino. Pinigus gaudavau per 15 minučių: 1500, 1000, 700, ir 1000 litų“, – laidoje „Yra kaip yra“ kalbės moteris.

 

Žinomo dainininko Stepono Januškos sūnus šiandien uždirba 1000 eurų, tačiau sako, kad norint padengti paimtą paskolą namo statybai, bankui reikia atiduoti 700 eurų. Vyras pripažįsta, kad iš 300 eurų išgyventi sunku: „Gyvenu pas draugę, valgau pas tėvus“. Arnas pusę milijono pasiskolino namo statybai prie jūros.

 

Visą laidą apie skolose skendinčius lietuvius bei fizinio asmens bankrotą žiūrėkite šiandien 17.05 val. per LNK