Korupcijos šešėlis neapleidžia Lietuvos. Aiškėja, kad Kauno tardymo izoliatoriuje galimai vyko neskaidrūs dalykai, o tai atskleidė šios įstaigos buhalterė Rasa Kazėnienė. Pati moteris LNK laidoje KK2 sakys, kad šiam žingsniui ryžosi, mat nebegalėjo daugiau kentėti tokios neteisybės.

 

kk2 pora_800x1200

„Ryžausi dėl to,  kad sąžinė nugalėjo tą baimę, kuri buvo visą laiką sėjama. Tarnyboje esu jau 11 metų beveik, sistema yra uždara, labai sudėtinga išreikšti savo nuomonę, paprieštarauti ir vadovautis demokratiniais principais. Siekiau apginti valstybės interesą“, – šį antradienio vakarą 19 val. 30 min. laidoje KK2 kalbės R. Kazėnienė.

 

Anot moters, viskas prasidėjo tuomet, kai įstaigai pradėjo vadovauti Živilė Mikėnaitė, nuo tada prasidėjo keisti pirkimai.

 

„Atkreipiau dėmesį, kad nuolat pirkimus laimi tos pačios įstaigos, įmonės, kad tų įmonių artimieji yra susiję su izoliatoriaus veikla“, – sakys R. Kazėnienė.

 

Aiškėja, kad izoliatoriuje, kuriame kali įvairaus plauko nusikaltėliai, buvo perkami dušo maišytuvai, kurių vieneto kaina – 500 eurų. Tokių brangių maišytuvų buvo iš viso nupirkta net 6 vienetai. Prekybos centruose apsilankę KK2 žurnalistai išsiaiškino, kad tokie maišytuvui nekainuoja nė 100 eurų.

 

Vėliau buvo pirkta atliekų išvežimo paslaugų už 12 200 eurų. Manoma, kad už šią paslaugą buvo sumokėta 10 kartų brangiau nei rinkos kaina.

 

„Buvęs direktoriaus pavaduotojas turėjo savo įsteigtą įmonę, iš kurios pirkdavo paslaugas už labai didelę kainą. Jo šiuo metu kainuoja 92 eurus, o tuo metu, kai jis pirko iš savęs ir vadovė tai toleravo, jos kainavo 1530 eurų“, – teigs R. Kazėnienė.

 

Tačiau tai dar ne viskas. Už paprastą guolį staklėms, kuris kainuoja vos 4 eurus, įstaiga sumokėjo beveik 200 kartų brangiau, iš viso 700 eurų.

 

Visą reportažą apie korupciją Kauno tardymo izoliatoriuje žiūrėkite šį pirmadienio vakarą laidoje KK2 19 val. 30 min. per LNK.