Santykiai – sritis, apie kurią prikurta šimtai teorijų, mitų ir pramanų. Psichologai santykius klasifikuoja į tris pagrindinius tipus. Nustačius tipą, lengviau suprasti kaip patobulinti santykius.

 

Tėvų ir vaikų santykiai. Šiuose santykiuose vienas asmuo vaidina rūpestingo, globojančio tėvo arba motinos vaidmenį, o kitas – išdykusį, vėjavaikišką vaiką. Žinoma, kartais vaidmenys susikeičia vietomis: „vaikas“ pradeda elgtis atsakingiau, o „tėvas“ arba „motina“ pridaro eibių, tačiau tai būna gana retos išimtys.

 

Brolio ir sesers santykiai. Tokie santykiai būna, kai abu partneriai turi labai daug bendro, tačiau jų aistra vienas kitam išblėsusi. Seksas ir romantika šiuose santykiuose dažnai pasitraukia į antrą planą. Tai platoniškų santykių tipas. Jų santykiai galėjo prasidėti romantiškai, tačiau ilgainiui aistringa meilė tapo tvirta draugyste.

 

Partnerių santykiai. Tai idealiausių santykių tipas, kai abu asmenys vienas kitą gerbia, myli ir vertina. Šiuose santykiuose yra visko: ir meilės, sekso, romantikos, ir draugystės, dvasinio artumo. Jie emociškai ir psichologiškai vienas kitam artimi. Jie gyvena dabartyje, čia ir dabar.

 

Ko gero, sunku vertinti, kurie santykiai yra patys geriausi. Žmonės yra įvairūs, svarbu tarpusavio supratimas. Galbūt vieniems geriausia, kai partneris elgiasi globėjiškai, kitam reikia lygiaverčio partnerio…