Stipri moteris – tai ta, kuri gali viską padaryti viena pati. Ji žino, kaip uždirbti pinigus ir tvarkyti finansus, auklėti vaikus ir susikurti tokį gyvenimą, kokio nori. Jos trokšta vyrai, o kitos moterys nemėgsta. Jos be jokių problemų gali suderinti grožį ir intelektą, tačiau asmeniniai santykiai yra silpnoji vieta, Achilo kulnas. Labai dažnai šios dailiosios lyties atstovės turi asmeninio gyvenimo problemų. Tam yra keletas priežasčių.

 

Kodėl stiprioms moterims taip sunku susitvarkyti asmeninį gyvenimą:

 

pora

  • Psichologinės problemos. Daugumos psichologų nuomone, pagrindinė priežastis, kodėl stiprios moterys lieka vienos yra stiprių vyrų trūkumas. Kitaip tariant, ne visi šiuolaikiniai vyrai nori lygiaverčių santykių poroje, kai moteris nebūtų finansiškai nuo jo nepriklausoma ir pareikalautų dalytis buities darbais po lygiai. Tai tokie vyrai, kurių kelios kartos, užaugo, tikėdami, kad jie – visatos centras. Daug stiprių moterų negalėtų toleruoti gyvenimo su vyru, kuris nepateisintų jų lūkesčių ir reikalavimų. Daugeliui vyrui taip pat labiau priimtinas toks šeimos modelis, kai grįžęs namo atsigula ant sofos, skaito ar žiūri televizorių, kol moteris atlieka visus namų ruošos darbus.

 

  • Didžiausios klaidos. Pagrindinė klaida, kurią daro labai savarankiškos moterys santykiuose, yra ta, kad jos yra linkusios prisiimti motinos vaidmenį ir bando silpną vyrą paversti stipriu. Klasikinė situacija, kai stipri moteris susipažįsta su silpnu vyru, turinčiu daug problemų, ir pradeda jį gelbėti. Tai jį daro itin aktyviai. Giliai širdyje ji tikisi, kad vyras įvertins jos pastangas, kad jam tai patiks ir, praėjus krizei (kitaip tariant, sustiprėjęs), jis taip pat sugebės ja pasirūpinti. Tačiau dažniausiai trokštamo rezultato jos taip ir nesulaukia ir tada lieka tik dvi išeitis: arba palikti tokį vyrą arba susitaikyti, kad jam bus labiau kaip mama, o ne kaip žmona. Antroji stiprių moterų klaida yra ta, kad jos stengiasi silpną vyrą padaryti stipriu. Kažkas yra pasakęs, kad sėkmingo vyro paslaptis – tai jo moteris. Tačiau iš tikrųjų yra ne visai taip: ar vyras daro sėkmingą karjerą, ar ne, priklauso nuo jo asmeninių savybių, o ne dėl jo santykių statuso. Todėl labiau reikėtų galvoti apie savo karjerą ir leisti mylimiems žmonėms daryti tai, ką jie moka geriausiai.

 

  • Įžymių pasaulio moterų pavyzdžiai. Šiek tiek pasidomėjus sėkmingų pasaulio moterų istorijomis gali pastebėti, kad, nepaisant stulbinamos karjeros, jos turi problemų asmeniniame gyvenime: kai kurios renkasi vienatvę, kitos niekaip negali rasti to vienintelio, o dar kitos tai teka, tai skiriasi. Pavyzdžiui, Holivudo aktorė Charlize Theron nenori turėti jokių rimtų santykių su vyrais, nes praeityje patyrė daug skaudžių nusivylimų. Be to, ji yra pasirengusi nemažai sumokėti savo buvusiajam, kad jis niekada nesirodytų jos akiratyje. Jennifer Lopez tikėjosi, kad jos vaikinas Casper Smart sugebės padoriai uždirbti. Ji jam padėjo, kaip galėjo: dalijosi savo kontaktais ir šaltiniais. Tačiau stebuklas nenutiko. J. Lopez apie tai kalba atvirai. Šiandien pora yra išsiskyrusi, nors bendravimo nėra visiškai nutraukę. Galbūt ji dar slapta tikisi, kad viskas gali pasikeisti. Stipri moteris gali rasti antrąją pusę, jeigu pati to nori. Svarbiausia jai reikėtų blaiviai įvertinti potencialų partnerį, gerbti jį ir neturėti tuščių iliuzijų, kad jis vieną dieną pasikeis ir taps svajonių princu.