Senolių išmintis byloja, kad paskutinį pavasario mėnesį geriau nesituokti, nepradėti naujo verslo, nesudaryti ilgalaikių sutarčių ir neimti paskolų. Regis, gražiausias metų laikas turėtų būti skirtas tiesiog pasigėrėjimui atbudusia gamta ir sužydėjusioms pievoms bei miškams. Tikėti ar ne – tai kiekvieno asmeninis reikalas, bet vis tiek įdomu, kodėl toks prietaras atsirado ir išliko iki mūsų laikų.

 

Galbūt kaip gegužę oras tai džiugina malonia šiluma ir saulės spinduliais, tai gąsdina šalnomis ar net sniegu, taip ir vedybinis gyvenimas, susituokus šį mėnesį, bus neramus. Liaudyje sakoma, kad susituokus pastarąjį mėnesį, į namus greitai pasibeldžia neištikimybė, nesutarimai. Gražiausias metų laikas yra toks apgaulingas, kad turbūt neveltui kartais vadinamas velnišku.

 

Senovės Graikijoje gegužės mėnesio globėja buvo kalnų deivė, Dzeuso dukra Maja. Ji taip pat vadinama gundymo, vaisingumo ir atsinaujinimo deive. Tai laikas, kada siaučia hormonai, kyla natūralus troškimas mylėti, poruotis ir viską atleisti. Pati gamta alsuoja geidulingumu ir jausmingumu. O kur veda perdėti jausmai? Tikriausiai daugelis sutiktų – į niekur.

 

Aiškinama, kad senovėje atsirado tikėjimas apie nesėkmingas santuokas, sudaromas gegužės mėnesį, dėlto, kad, nors pavasario pabaiga ir yra gamtos atgimimo metas, bet ir aruodų ištuštėjimo metas. Net šiais laikais vestuvės vargiai įsivaizduojamas be gausiai vaišėmis apkrauto stalo. Tačiau po žiemos ūkiuose būdavo likę mažai pernykščių metų sodo ir daržo gėrybių, gyvuliai po žiemos dar nebūdavo atpenėti. Reikėjo taupyti maisto likučius, kad išvengtų bado iki naujo derliaus. Vestuvės gegužę būtų buvusi pernelyg didelė prabanga. Šis metų laikas senovėje buvo skirtas ne linksmybėms, bet žemės ūkio darbams: arimui, sėjai, gyvulių ganymui ganyklose ir panašiai. Šventės prilygtų ir taip negausių maisto atsargų švaistymui. Šiais laikais, kai prekybos centrų lentynos lūžta nuo įvairiausių maisto produktų, dabar tai sunkiai įsivaizduojama. Galbūt pasikeitus laikams ir prietarai, kada tekėti ir vesti turėtų keistis?

 

Spėjama, kad prietarą apie netinkamą laiką tuoktis gegužę, mūsų protėviai sugalvojo, remdamiesi savo gyvenimo patirtimi, kokiems darbams skirti pirmenybę. Gali būti, kad magijos čia nerasi nė su žiburiu.

 

Tikėta, kad gegužę siaučia piktosios jėgos, todėl vestuvės ir verslo sandoriai gali būti nesėkmingi. Ypač šio mėnesio pradžioje raganos gali užkerėti jaunas moteris ar neseniai ištekėjusias, kad jos pradėtų laukti velniškos prigimties kūdikio… Tokios moterys buvo laikomos silpnesnėmis, pažeidžiamesnės, labiau pasiduodančios neigiamai įtakai.

 

Piktosios raganos gali apsimesti pačiomis gražiausiomis merginomis ir suvilioti jaunus vaikinus ir nusivesti juos prie altoriaus. Ištekėjusios už jų raganos įgytų galią valdyti savo vyrus ir paversti jų gyvenimą apgailėtinu.

 

Šiais laikais gyvenimas yra kitoks nei senovėje, todėl būtų neprotinga vadovautis vien tik senovės išmintimi. Galbūt geresnių perspektyvų žada astrologai?

 

Gegužė patenka į Jaučio ir Dvynių zodiako ženklų įtaką. Tai labai sudėtingi ir prieštaringi ženklai, todėl gali pasitaikyti nemažai konfliktų. Dvyniai nemoka klausytis, todėl būsimiems sutuoktiniams ar verslo partneriams gali kilti daug nesusipratimų, nesusikalbėjimų. Jaučiai yra labai užsispyrę, dėlto galimi dažni konfliktai. Kita vertus, jie kyla ne dėl nepasitikėjimo ar dėlto, kad kažkas nepatinka, o tiesiog dėlto, kad jų tokia prigimtis.

 

Abiems ženklams svarbus visuomeninis gyvenimas, pripažinimas. Tokios šeimos dažnai viešumoje atrodo idealios, tačiau iš tiesų slepia neišspręstas problemas. Ilgainiui tokie santykiai, kuriuose trūksta atvirumo, ima atrodyti nenuoširdūs. Neretai į šiuos santykius pradeda kištis treti asmenys. Jie tampa labai pažeidžiami.

 

Pagal numerologiją gegužė atitinka skaičių 5. Tai kelionių, savarankiškų sprendimų skaičius. Santuokos sudarytos šį mėnesį retai bus harmoningos, nes abu partneriai labiau galvos apie save ir savo gerovę, o ne apie mylimąjį. Sutuoktiniai bus linkę pasiduoti įvairioms pagundoms: praturtėti, patirti naujų seksualinių įspūdžių, išvykti į kelionę be antros pusės, nieko nepasakoti sutuoktiniui.