In ir jan – senovės kinų simbolis, reiškiantis tobulą pusiausvyrą. Visa Kinijos filosofija paremta in ir jan – priešingais, tačiau vienas kitą papildančiais pradais. Pavyzdžiui, blogis kyla, kad sutrinka in ir jam pusiausvyra, o gėris, kai in ir jan yra harmoningai suderinti.

 

"in ir jan"

In pradą atitinkančios energijos: tamsa, materija, žemė, moteris, pasyvumas, tigras, nusileidimas, šiaurė, vanduo, žiema, šešėlis, imlumas, slėnis, lyginiai skaičiai, Mėnulis, šaltis ir mirtis.

 

Jan pradą atitinkančios energijos: šviesa, dvasia, dangus, vyras, aktyvumas, drakonas, kilimas, pietūs, ugnis, vasara, saulėkaita, kūrybingumas, kalnai, nelyginiai skaičiai, Saulė, karštis, gyvenimas.

 

Pagal taoistų principus visko jėgos visatoje yra nuolatiniame judėjime. Keičiantis judėjimo krypčiai, keičiasi ir energijos, in tampa jan ir jan tampa in, ir t. t.

 

Ko jumyse daugiau – in ar jan prado? Geri patarimai, kaip tai išsiaiškinti:

 
  • Daugiau in, jei jums būdingos šios savybės: išmintis, vaizduotė, taikumas, atsipalaidavimas, pasitenkinimas, atkaklumas, introvertiškumas.
 
  • Daugiau jan, jei jums būdingos šios savybės: veiksmas, ambicijos, drąsa, ekstravertiškumas, azartas, nuotykių ieškojimas, visko padarymas iki galo.
 
  • Jei jums tai būdinga, vadinasi, atsirado in energijos perteklius: užsimiegojimas, per ilgas galvojimas apie ką nors, lėtas mąstymas, vangumas, tingumas, impulsyvus elgesys, motyvacijos trūkumas, apatija, persivalgymas, svorio augimas.
 
  • Jei jums tai būdinga, vadinasi, atsirado jan energijos perteklius: pyktis, neramumas, nusivylimas, nuožmumas, nesugebėjimas atsipalaiduoti ir pamiršti, nuolatiniai galvos skausmai, nemiga, negebėjimas ramiai sėdėti vienoje vietoje, priklausomybės, nuolatinės stimuliacijos poreikis.
 
  • Subalansuoti in energiją padeda tokios veiklos: joga, cigunas, Tai Či sveikatingumo mankšta, tempimo pratimai, svorių kilnojimas, golfas, lėtas ėjimas, žvejyba.
 
  • Subalansuoti jan energiją padeda tokios veiklos: kardio treniruotės (bėgimas ristele, greitas bėgimas, važiavimas dviračiu, plaukimas), greiti šokiai, imtynės, viskas, kas susiję su nuotykiais, tikslų siekimas, darbo įsipareigojimai.
 
  • Subalansuoti in energiją padeda toks maistas: karvių pienas, karvių pieno sūris, žalios daržovės (pavyzdžiui, salotos, agurkai), jogurtas, žuvis, jautiena.
 
  • Subalansuoti jan energiją padeda toks maistas: prieskoniai, vištiena, ėriena, kava, svogūnai ir česnakai, moliūgai.
 
  • Net ir apranga gali būti in arba jan. Tarkime, tipinė in suknelė būtų tokia, kuri labiau išryškina kūno linijas, jos tekstūra ir raštai negriežti ir nekontrastingi, banguotos linijos, tai tokia apranga, kuri kuria nerūpestingumo, linksmybių ir romantikos aurą. Tipinė jan suknelė būtų tokia, kurios siluetas yra tiesesnis, raštai tvarkingi, mėgstamos geometrinės figūros, linijos tiesios, tai tokia apranga, kuri atrodo rimtesnė, elegantiškesnė, solidesnė.
 

8 patarimai, kaip atkurti in ir jan pusiausvyrą:

 
  • Daugiau laiko praleisti gamtoje. Išeiti pasivaikščioti į žalumos oazę ir visa savo esybe sugerti kuo daugiau ki energijos sulig kiekvienu įkvėpimu.
 
  • Mityba. Sveiką mitybą padaryti savo prioritetu, atsisakyti menkaverčių, perdirbtų maisto produktų.
 
  • Vanduo. Daug gryno, švaraus vandens padeda nuplauti toksinus ir drėkina visas organizmo sistemas. Dauguma žmonių nepakankamai įvertina gyvybiškai svarbų vandens poreikį.
 
  • Meditacija. Kiekvieną dieną rekomenduojama rasti šiek tiek laiko sau, pamąstyti apie tai, ko jums trūksta ir kaip tą trūkumą būtų galima pašalinti.
 
  • Cigunas – senovės kinų sveikatingumo ir savireguliacijos praktika, apjungianti meditaciją, kvėpavimo ir judesio pratimus. Ciguno praktikavimas padeda atpažinti mažiausius harmonijos sutrikimus ir atkurti ki energijos tekėjimą organizme.
 
  • Tai Či – sveikatingumo mankšta, padeda atkurti kūno, proto ir dvasios pusiausvyrą ir pagerinti bendrą savijautą.
 
  • Pagal fengšui namų centras laikomas labai svarbia vieta, nes iš centro sklinda pagrindinė energija į visas kitas namų puses. Centras vadinamas namų širdimi arba in ir jan. Kuo atviresnis ir džiugesnis yra namų centras, tuo laimingesni būna tų žmonių gyventojai. Namų širdimi reikia gerai rūpintis, kad jose tekėtų gyvybinga ir harmoninga energija, dekoruoti ją galima daiktais, kurie neša sėkmę ir laimę. Simboliškai galima laikyti suvenyrus arba paveikslus su in ir jan simboliu.