Pasaulyje yra daugybė paslaptingų objektų. Vieni tokių – Klerksdorpo rutuliai iš Pietų Afrikos Respublikos. Vieni mano, kad juos prieš daugiau nei 2,8 milijardo metų pagamino žmogus. Kiti įsitikinę, kad rutuliai su grioveliais per vidurį natūraliai susiformavo gamtoje.

 

Nuo 3 iki 4 cm dydžio ir  2,5 cm skersmens Klerksdorpo rutuliai atrodo lyg pagaminti iš gryno metalo. Per kiekvieno rutuliuko pusiaują eina trys lygiagretūs grioveliai. Archeologai rado dviejų rūšių rutulių. Vieni iš jų pagaminti iš melsvo metalo su baltomis dėmelėmis, kiti – tuščiaviduriai, bet užpildyti korėta, balta mase. Paslaptingieji rutuliai rasti 2,8 milijardų metų uolienoje. Dabar kai kurie radiniai saugomi Klerksdorpo miesto muziejuje. Daugelis objektų yra rutulio formos, tačiau yra ir ovalių bei disko formos.

 

Klerksdorpo rutuliai yra tobulos simetrijos, todėl manoma, kad juos galėjo pagaminti tik mąstanti būtybė – žmogus. Šios teorijos šalininkai taip pat tvirtina, kad rutuliai pagaminti iš metalo, kuris gamtoje neaptinkamas. Medžiaga esą nepaprastai kieta ir ją sunkiai įmanoma subraižyti, o balta masė, užpildanti vidų, sutrupa, vos atsiradus kontaktui su oru.

 

Tuo tarpu geologai tvirtina, kad Klerksdorpo rutuliai natūraliai susiformavo iš uolienų. Mokslininkai nesutinka, kad jie pagaminti iš metalo, todėl galėjo natūraliai atsirasti gamtoje. Klerksdorpo rutuliai sudaryti iš gamtinių medžiagų, tokių kaip hematitas (mineralo, sudaryto iš geležies oksido). Rutulių forma įvairuoja, ne visi jie yra tobulos simetrijos, todėl abejojama, kad tai žmogaus rankų produktas. Be to, panašūs rutuliai aptikti ir kitose pasaulio vietose, pavyzdžiui, Australijoje.

 

Ar žmonės Žemėje iš tikrųjų galėjo gyventi prieš milijardus metų? O gal geologai apsiskaičiavo? Ar visgi jie susiformavo natūraliai? Spėlionių apie šiuos Pietų Afrikos rutulius, be abejo, dar bus…
 
Kaip atrodo Klerksdorpo rutuliai, pamatysite nuorodoje: