Kaip mes peršalimo simptomus gydome karštu vištienos sultiniu, taip žmonės iš tolimosios Kinijos juos malšina ryžių tyrsriube arba koše (Congee arba Jook). Teigiama, kad ryžių tyrsriubė ne tik padeda greičiau pasveikti, gerina virškinimą, bet ir yra kinų ilgaamžiškumo paslaptis.

 

Kinijoje ši tyrsriubė dar vadinama ryžių vandeniu ir dažniausiai patiekiama pusryčiams. Dubenėlis šiltos ryžių tyrsriubės rytą suteikia energijos, stiprina blužnį ir gerina skrandžio veiklą.

 

Ryžių tyrsriubę pasigaminti paprasta. Patiekalas gali būti ruošiamas tik iš ryžių arba ir iš įvairių grūdų, pupų, daržovių ir prieskoninių žolelių.Tradicinį kinų pusryčių patiekalą rekomenduojama valgyti žmonėms, sveikstantiems po ligos, kenčiantiems nuo virškinimo sutrikimų, besilaikantiems dietos.

 

Ryžių tyrsriubė su soromis

 

  • 100 g rudųjų trumpagrūdžių ryžių
  • 25 g sorų
  • ¼ šaukšto jūros druskos
  • 1,2 l vandens

Gaminimas

 

1 būdas: ryžius ir soras užmerkti puode su dangčiu ir palikti per naktį. Rytą virti ant lėtos ugnies. Dažnai maišant, kaitinti 2 – 3 valandas.

 

2 būdas: visus ingredientus sudėti į lėto virimo puodą ir virti per naktį.

 

Soros turi daug maistingųjų medžiagų ir taip pat yra labai naudingos blužniai. Į tyrsriubę, prieš verdant, galima įpjaustyti šakninių daržovių, įdėti pupų, lęšių, prieskoninių žolelių.

 

Rekomenduojama tyrsriubę valgyti vieną arba patiekti su lapiniais kopūstais, špinatais, virtomis pupomis ar tofu varške, skrudintomis moliūgų arba sezamų sėklomis, pakepintomis jūros daržovėmis, svogūnais, imbieru, česnaku ar keptu saldžiuoju moliūgu.

Spausdinti