Kažkur visatos pakraštyje yra maža parduotuvė. Ji ilgą laiką neturėjo jokio skiriamojo ženklo ar iškabos. Iškabą kadaise nuplėšė ir nunešė nežinomais keliais uraganas. Naujos iškabos parduotuvės savininkas nusprendė nekabinti, nes visi aplinkui ir taip žinojo, kad parduotuvėje prekiaujama norais.

 

"norai"

Čia buvo galima nusipirkti beveik bet ko: nuo didžiulių jachtų iki prabangių butų pastogėje, santuoką, didelės kompanijos viceprezidento vietą, pinigų, vaikų, mėgstamą darbą, tobulą kūną, laimėjimą varžybose, prabangių automobilių, futbolo klubų, galią, sėkmę, deimantinių žiedų ir daug kitų dalykų. Tik du dalykai čia būdavo neparduodami – tai gyvenimas ir mirtis. Šitos prekės priklausė pagrindiniam biurui kitoje galaktikoje.

 

Kiekvienas būsimas pirkėjas, apsilankęs parduotuvėje, pirmiausiai turėdavo išsiaiškinti savo noro kainą. Taip pat buvo ir tokių žmonių, kurie niekada nesilankė toje parduotuvėje: likdavo namuose ir nieko nežinodavo apie savo svajones. Kainos šioje parduotuvėje galėjo labai skirtis. Pavyzdžiui, norint gauti svajonių darbą, reikia atsisakyti stabilumo ir nuspėjamumo, kuris prieš tai buvo jūsų gyvenime. Jūs turite būti pasiruošę patys planuoti savo ateitį, tikėti savimi ir savo jėgomis ir leisti sau daryti tai, kam iš tikrųjų jaučiate aistrą, o ne tai, ką jūs manote, kad turite daryti.

 

Galios ir valdžios kaina yra dar didesnė: reikia atsisakyti savo dabartinių įsitikinimų ir pradėti labiau galvoti apie save, nesirūpinti, ką kiti žmonės apie jus gali pagalvoti. Jie taip pat turi gebėti pateikti racionalių argumentų ir mokėti pasakyti „ne“ kitiems.

 

Kai kurios kainos atrodo labai keistos. Santuoka beveik nieko nekainuoja, tačiau laimingas vedybinis gyvenimas yra labai brangus: reikia prisiimti visišką atsakomybę už savo pačių laimę, mokėti džiaugtis ir mėgautis gyventi, suprasti savo troškimus, atsisakyti noro pritapti prie kitų, mokėti vertinti tai, ką turite, leisti sau būti laimingiems, žinoti savo vertę ir reikšmę, neprisiimti aukos vaidmens, būti pasiruošus tam, kad galite prarasti kai kuriuos draugus.

 

Ne kiekvienas, kuris ateina į šią parduotuvę, yra pasiruošęs mokėti kainą už savo norus. Kai kurie išeina iš karto, kai tik pamato kainas. Kai kurie ilgai stoviniuoja kažką mąstydami, skaičiuodami grynuosius ir galvodami, iš kur galėtų gauti daugiau. Kai kurie klientai skųsdavosi, kad kainos per aukštos ir bandydavo gauti nuolaidą, derėtis.

 

Taip pat būdavo ir tokių, kurie savo didžiausioms svajonėms labai ilgai taupydavo ir iš parduotuvių išeidavo nešini į gražų popierių suvyniotomis svajonėmis. Kiti parduotuvės klientai pavydžiai spoksodavo į tuos laiminguosius ir galvodavo, kad galbūt jiems pavyktų įsigyti norą nemokamai ir neįdėjus tiek daug darbo, vien dėlto, kad parduotuvės savininkas buvo jų draugas.

 

Parduotuvės savininkas daugybę kartų girdėjo prašymus sumažinti kainas, tačiau jis visada atsisakydavo tai padaryti. Jis sakydavo, kad jeigu kainos nebūtų tokios aukštos, norų kokybė būtų prastesnė.

 

Kai jo paklausdavo, ar nebijo bankroto, jis tik papurtydavo galvą ir pasakydavo: „Visada bus drąsių žmonių, kurie norės rizikuoti, pakeisti savo gyvenimus, atsisakyti seniai žinomų ir nuspėjamų dalykų. Jie moka tikėti savimi ir savo svajonėmis ir yra pasiryžę padaryti viską, kad jų norai taptų realybe.

 

P. S. Ant parduotuvės durų buvo pakabintas plakatas su užrašu: „Jeigu jūsų noras dar neišsipildė, reiškia, kad jūs dar už jį neužmokėjote“. Parengta pagal „Brightside.me“.

 

Svajokite atsargiai, nes jūsų svajonės gali atskleisti, kas jūs esate. Pietų metodistų universitete (JAV) buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 405 studentai. Dažniausiai pasitaikantys respondentų norai buvo susiję su draugais, laime, sveikata, santuoka, pinigais, sėkme, asmeniniu tobulėjimu ir noru padėti kitiems žmonėms.

 

Vyrų ir moterų norai buvo gana panašūs, nors vyrai labiau linkę trokšti galios ir sekso, o moterys – laimės, dailesnės išvaizdos ir geresnės sveikatos.

 

Ekstravertiški asmenys dažniausiai norėjo laimės ir pozityvių jausmų ir dažnai į savo svajones įtraukdavo kitus žmones. Neurotiški žmonės troško būti visuomeniškesniais ir labiau bendraujančiais, kitaip tariant, būti mažiau neurotiškais. Tačiau kad tokie norai bus įgyvendinti tikimybė yra labai nedidelė. Ir taip yra dėlto, kad prigimtines asmenybės savybes yra labai sunku pakeisti. Didžiausia tikimybė, kad norai taps realybe tada, kai žmogus jaučiasi patenkintas savimi ir savo gyvenimu.