Kas geriau: būti vyturiu ar pelėda? Egzistuoja dvi nuomonės. Užtenka pasidomėti sėkmingų žmonių įpročiais, kad pastebėtumėte tendenciją – sėkmingi žmonės keliasi anksti. Tačiau prieš bandant perprogramuoti smegenis į kitą režimą, pagalvokite: „Taip, ankstyvi paukščiai randa pirmieji kirmėlių, tačiau tie, kurie mėgsta naktinėti irgi turi tam tikrą pranašumą prie pastaruosius“. Viename ispanų tyrime aiškinama, kad mėgstantys pamiegoti asmenys gali būti intelektualesni negu tie, kurie keliasi su pirmaisiais gaidžiais. Ispanams antrina ir italų mokslininkai ir teigia, kad „pelėdos“ neretai būna kūrybingesni. Žinoma, „pelėdų“ miegojimo įpročiai gali būti sunkiai suderinami su įprastu darbo biuruose grafiku, tačiau daugybė žymių žmonių pavyzdžių įrodo, kad kėlimasis vėlai yra suderinamas su sėkme.

 

iprociai

Žymūs žmonės, kurių sėkmės paslaptis yra kėlimasis vėlai:

 
  • Buvęs D. Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ministras pirmininkas Winstonas Churchillis pirmąją dienos dalį reikalus tvarkydavo, gulėdamas lovoje. Įtakingas politikas pabusdavo apie 7 val. 30 minučių, tačiau iš lovos nesikeldavo iki 11 val. Gulėdamas lovoje jis papusryčiaudavo, skaidydamas gautą paštą ir laikraščius. Po to, vis dar gulėdamas lovoje, pradėdavo darbo dieną: nurodydavo dienos darbus sekretoriams. Keldavosi apie vidudienį ir eidavo į dušą.
 
  • Prancūzų prozininkas Gustavas Floberas skambindavo tarnams apie 10 valandą ryto. „Ponios Bovari“ autorius, vadinamas šiuolaikinio romano pradininku, dieną pradėdavo gana vėlai – 10 valandą. Pabudęs paskambindavo tarnams, kad šie atneštų paštą, laikraščius, stiklinę šalto vandens ir pypkę, prikimštą tabako. Po to jis duodavo ženklą motinai ateiti į jo miegamąjį ir trumpai pasikalbėti. Tik po šio kasdienio ritualo rašytojas keldavosi iš lovos.
 
  • Vienas įtakingiausių XX amžiaus airių rašytojų ir poetų Jamesas Joyce‘as keldavosi apie 10 valandą. Tada vis dar lovoje išgerdavo puodelį kavos ir suvalgydavo bandelę, ir gulėdavo lovoje, paniręs į savo mintis iki 11 valandos. Kartais jo mintis sutrukdydavo atvykęs lenkų siuvėjas, kuris sėdėdavo ant rašytojo lovos krašto ir kalbėdavo, kol J. Joyce‘as pritariamai linkčiodavo galvą.
 
  • Vienas iš interneto svetainės „Reddit“ įkūrėjų, Alexisas Ohanianas, kaip žadintuvą naudoja katę. Vyras sako, kad keliasi gana vėlai. Miegoti paprastai eina apie antrą, o keliasi apie 10 valandą. Pirmas dalykas, kurį padaro tik atsikėlęs – eina į vonią, paskui pasidaro kavos. Tačiau prieš visa tai jis dar pašeria katę, kuri jį ir pažadina.
 
  • Mados dizaineris Karlas Lagerfeldas miega 7 valandas, nesvarbu, kas benutiktų. Tai ne visada reiškia, kad jis kelsis vėlai, tik tai, kad jis bet kokiu atveju pasistengs miegui skirti 7 valandas. Jeigu mados kūrėjas nueina miegoti antrą, tada keliasi devintą valandą. Jeigu nueina 24 valandą, keliasi septintą. Be to, miegoti jis visada eina, vilkėdamas ilgs, baltus marškinius iš imperinio poplino, kurie sukurti specialiai jam.
 
  • JAV menininkas Jacksonas Pollockas dieną pradėdavo apie 13 valandą nuo cigaretės. Bohemiškas gyvenimo būdas lėmė, kad vienas talentingiausių XX amžiaus menininkų buvo įpratęs miegoti visą dieną ir būti žvalus bei darbingas visą naktį. J. Pollockas prieš eidamas miegoti nukeldavo telefono ragelį, kad netikėti skambučiai nepažadintų ir išmiegodavo iki 13 valandos. Atsikėlęs išgerdavo puodelį kavos ir surūkydavo cigaretę, tada eidavo į dirbtuves ir tapydavo iki privalomo kasdieninio pasivaikščiojimo su žmona 18 valandą, taip pat tapytoja Lee Krasner.
 
  • Amerikiečių muzikantas, filantropas ir verslininkas Pharellis Williamsas išsiverčia iš lovos 9 valandą be žadintuvo. „Grammy“ laimėtojas Ph. Williamsas taip pat yra ir drabužių dizaineris, įrašų prodiuseris, tekstilininkas, filantropas ir žiniasklaidos magnatas. Dieną jis pradeda labai normaliu laiku – 9 valandą. Pirmas dalykas, kurį jis padaro – tai padėkoja Dievui, paskui eina į dušą, kur gimsta dauguma naujų idėjų, kartais ten jis net rašo dainas. Jeigu Ph. Williamsas vėluoja – tai ne dėl didelių transporto kamščių, bet todėl, kad per ilgai užsibuvo duše.