Tereminas – seniausias elektroninės muzikos instrumentas. Nesuklysite manydami, kad nuo jo prasidėjo elektroninės muzikos karštligė. 1919 metais šį instrumentą sukūrė rusų išradėjas Leonas Tereminas. Tai buvo pirmasis instrumentas, kuriuo galima groti net neprisilietus. Tereminą sudaro du radijo dažnio generatoriai ir dvi metalinės antenos. Elektriniai signalai teremine yra sustiprinami ir iškart siunčiami į garsiakalbį .

 

Stiklo armonika sudaryta iš palaipsniui didėjančių stiklinių dubenėlių ir taurių. Stiklinės armonikos skleidžiami garsai – švelnūs ir harmoningi. Instrumentą sukūrė amerikiečių išradėjas Bendžaminas Franklinas.

 

Muzikuojančio pjūklo skleidžiami garsai dažnai lyginami su teremino. Neįtikėtina, bet subtilūs muzikuojančio pjūklo garsai gali priminti moterį, dainuojančią aukštu balsu. Galbūt todėl žymus kompozitorius Alfredas Šnitkė muzikuojančio pjūklo partiją įtraukė į daugelį savo kūrinių.

 

Eolo arfa – muzikos instrumentas pavadintas graikų vėjo dievo Eolo vardu. Šiuo bene pačiu romantiškiausiu instrumentu groja ne žmogus, o vėjas. Romantizmo laikotarpiu eolo arfos būdavo laikomos namuose, o šiais laikais jos gaminamos daug didesnės ir paprastai statomos ant stogų arba vėjuotose kalvose.

 

Stalaktito vargonai – didžiausi pasaulyje vargonai. 3,5 akrų plotą užimantys vargonai stovi Virginijos valstijos (JAV) urvuose. Šį neįprastą instrumentą 1954 metais žymus matematikas ir elektronikas Lelandas V. Sprinklis. Geologinės sąlygos dar labiau sustiprina vargonų skleidžiamą garsą.