Kiekvienas žmogus yra susikūręs savo laimės viziją. Vieni svajoja rasti tobulą antrąją pusę, antri – išlošti krūvą pinigų, treti – apkeliauti pasaulį. O dar kiti tikina, kad didelė laimė susideda iš mielų smulkmenų.

 

Laukti ar ieškoti?

 

Norint prisijaukinti laimę, pirmiausia reikia išsiaiškinti, kaip tai padaryti. Ar verta visą gyvenimą patikėti atsitiktinumams ir aplinkybėms, o gal geriau patiems aktyviai dalyvauti savo laimės statybose? Deja, laimę mes dažniausiai sutapatiname su tam tikromis išorinėmis aplinkybėmis. Sakome, nesame laimingi, nes neturime buto, automobilio, mažai uždirbame ir pan. Tačiau tokiomis kalbomis tik užveriame duris į laimę. Norint jau šiandien pajusti tikrąjį gyvenimo skonį, reikia išmokti matyti kuo daugiau gėrio aplink ir pasistengti džiaugtis kiekviena smulkmena.

 

       

Kodėl laimė?

 

Kartais kyla klausimas, o kam reikalinga laimė? Atsakymas labai paprastas – sveikatai. Kai žmogus laimingas, jo organizmas stiprėja, greičiau atsigauna po įvairių ligų, normalizuojasi vidaus organų ir sistemų veikla, ne taip stipriai organizmą alina nuovargis ar stresas, daug efektyviau įsisavinamos maisto medžiagos, organizmas geriau aprūpinamas deguonimi, lėčiau vyksta senėjimo procesai. Taigi žmogus tampa sveikesniu, žvalesniu ir gražesniu. Laimingas žmogus kur kas lengviau susidoroja su kasdieniais rūpesčiais ir rutina. Taigi finansinės, šeiminės problemos ir nuotaikų kaita taip pat įveikiamos daug paprasčiau. Negana to, bendravimas su šeimos nariais, bendradarbiais ar draugais tampa malonesniu, nes gera nuotaika užkrečiama. O juk gyventi tarp gerų ir laimingų žmonių daug smagiau nei tarp isterikų ar cinikų. Be to, susidarius konfliktinei situacijai, sugebėjimas įžvelgti teigiamus aspektus labai reikalingas. Ir dar, kuo žmogus laimingesnis, tuo mažiau priklausomas nuo valgio, t. y. nepersivalgo, ir maisto medžiagas pasisavina maksimaliai.

   

Kas neleidžia džiaugtis gyvenimu?

 

Kartais žmonės nesijaučia laimingi dėl suformuotų neigiamų nuostatų.

 
  • Laimingam būti gėda. Geriau būti vargšui, kurio visi gaili, skiria daugiau dėmesio. Tai postsovietinio mąstymo liekanos. Vadovaujantis šia nuostata, spindėti laime ir taip į save atkreipti dėmesį netgi pavojinga: juk daugeliui gali kilti klausimas, kodėl šypsena nedingsta iš jūsų veido? O gal kas nors stengsis priartėti ir pasišildyti jūsų laimės spinduliuose, dar blogiau – ims reikalauti dėmesio ar pagalbos sau, mat gyvenimas pavyduolio nelepina. Atsikratyti tokio „draugo“ galima tik sukaupus ryžtą ir aiškiai įvardijus to veiksmo priežastis.
  • Laukimas ir atidėliojimas. Dažnai žmonės gyvena laukimu, pavyzdžiui: „kai išeisiu atostogų, tai..“, „kai užauginsiu vaikus, tai…“ ir t. t. Tačiau gyvename dabar ir veikti reikia taip pat dabar!
  • Blogio akcentavimas. Auklėdami vaikus dažniau pastebime ir vertiname neigiamus veiksmus.  Štai dažnai girdime tėvą sakant: „jei ir toliau blogai mokysies, nubausiu“ arba „blogai elgsiesi – nesusitiksi su draugais“. Tačiau retai kada pastebime gera, nes gėrį priimame kaip savaime suprantamą reiškinį. Taigi teigiami veiksmai dažnai praeina nepastebėti.

 

 

Laimės dienoraštis

 

Pasijusti laimingam padės įprotis jaustis patenkintam. Šiam įpročiui išsiugdyti reikia visai nedaug pastangų. Susiraskite švarų sąsiuvinį ir į jį rašykite viską, kas sukelia džiaugsmą, svajones, ką nuostabaus patyrėte ir dar norite išbandyti. „Laimės dienoraštį“ reikėtų padalyti į keletą skyrių.

 
  • Šiandienos džiaugsmas
 

Vakare į dienoraštį įrašykite bent penkis per dieną atsitikusius malonius įvykius. Nuo paties mažiausio, kaip „automobilis užsikūrė be vargo“, iki didžiausio, pavyzdžiui, „sutikau klasės draugę, puikiai pabendravome“ ir pan.

 
  • Kūniški malonumai
 

Šiame skyriuje surašykite viską, kas teikia malonumą jūsų kūnui: kokį maistą mėgstate, koks kvapas patinka, koks prisilietimas įsimintiniausias, kokį masažą dievinate, koks jūsų aprangos stilius, koks seksas pats geriausias ir t. t.

 
  • Jausmai
 

Išvardykite mėgstamiausius filmus, muziką, dailininkus ir jų kūrinius, spektaklius ir vietas, kuriose patinka būti.

 
  • Draugai
 

Kokie draugai jums patinka, su kuo bendraujate daugiausia, diskutuojate intelektualiomis temomis, o su kuo tik linksminatės? Ką norėtumėte sužinoti ar aptarti?

 
  • Darbas ir hobis
 

Kokia veikla jums arčiausiai širdies? Tai gali būti visai paprastas darbas ar hobis, netgi žemės kvapas pavasarį ir malonumas dirbti sode arba šurmulys parduotuvėse išpardavimo metu. O sudėtingesnę veiklą, tokią kaip konstravimo darbai ar strategijų kūrimas naujam verslui, įvardyti tiesiog būtina.

 
  • Savęs įvertinimas
 

Surašykite visus savo pasiekimus – ir didelius, ir mažus. Užrašykite jums pasakytus komplimentus. Prisiminkite, už ką buvote giriamas vaikystėje. Aprašykite situacijas, kada jums pavyko suvaldyti savo mintis ir pasukti jas reikiama kryptimi.

 

Šis dienoraštis padės sukoncentruoti dėmesį į reiškinius, kurie teikia džiaugsmą. Palaipsniui imsite pastebėti vis daugiau teigiamų epizodų savo gyvenime. O jei ateityje pačiu sunkiausiu metu norėtųsi pasilepinti ypatingai, turėsite puikų džiaugsmo šaltinį – savo „Laimės dienoraštį“. Beje, reikėtų įsidėmėti, kad pasaulį geresnį daro jame gyvenantys žmonės. Taigi kiekvieno žmogaus nuotaika veikia ir viso pasaulio emocinį klimatą.

   

Praktiški patarimai, kaip prisijaukinti laimę

 
  • Stenkitės kiek galima daugiau patirti, išmėginti, pajusti, kad tikrai žinotumėte, kas jums geriausia.
  • Žmogus turi teisę į pačius įvairiausius pomėgius. Tačiau negalima versti aplinkinių daryti to, kas jiems nepatinka ar neįdomu (kalbama apie laisvalaikį). Kiekvienam savo.
  • Džiaukitės kiekviena akimirka, praleista su artimaisiais ir draugais.
  • Gyvename viename pasaulyje, bet matome jį skirtingomis spalvomis. Taip yra dėl to, kad matome tai, ką norime matyti. Vaikštant paupiu galima klausytis paukščių čiulbėjimo, stebėti plaukiančias ledo lytis arba baisėtis per konteinerių kraštus virstančiomis šiukšlėmis. Pasivaičiojimas vienas, o emocijos skirtingos. Matykite gėrį!